Тепер все під "ковпаком" ФСБ: Telegram здався, погодившись передавати особисті дані користувачів спецслужбам

Про факти передачі інформації адміністрація пообіцяла звітувати перед користувачами.

Павла Дурова дотиснули. Фото: Mir24.tv.

Месенджер Telegram погодився передавати правоохоронцям номер телефона користувача та його IP-адресу. Дану інформацію будуть розкривати, якщо користувача підозрюють у тероризмі та є відповідне рішення суду. Про це йдеться на сторінці оновленої політики приватності, передають Патріоти України.

Про факти передачі інформації адміністрація пообіцяла звітувати перед користувачами. Подібних випадків ще не траплялось. Про них інформуватимуть у спеціально створеному каналі. Такі зміни в політиці конфіденційності зроблять Telegram більш європейським, написав засновник платформи Павло Дуров у своєму каналі.

"Незалежно від того, чи будемо ми коли-небудь користуватися цим правом, такий вчинок має зробити Telegram менш привабливою площадкою для тих, хто займається тут розсилкою терористичної пропаганди", - йдеться у заяві.

Таке рішення не припинить блокування месенджера у Росії, вважає Дуров. ФСБ вимагало доступ до переписки користувачів. Її не надаватимуть, каже. Нагадує, що в Росії платформа знаходиться поза законом. Тому звернення російських спецслужб розглядати не будуть.

Журналісти Meduza розмірковують, що поняття тероризму доволі широке. Не зрозуміло, чи будуть передавати інформацію про тих, кого звинувачують у "пропаганді тероризма". Суди видаватимуть спеціальний документ чи достатньо буде документів справи? Який вигляд матиме звіт компанії? Що має бути у судовому наказі, щоб Telegram знайшов терориста, чи достатньо лише імені користувача? Один користувач може мати кілька акаунтів або їх можна йому буде "приписати". Чи будуть повідомляти підозрюваним, що їхні дані розкрили? З цими питаннями вони звернулися до представників Telegram, але відповіді не отримали.

У червні 2017-го Дуров обіцяв, що не передасть владі ні байта інформації. Немає гарантії, що політику конфіденційності не будуть змінювати і надалі, кажуть журналісти.

Шанувальник диктатора народився у Херсоні: Артист балету Полунін похвалився новими тату з Путіним (фото)

середа, 10 серпень 2022, 13:00

Російський артист балету Сергій Полунін народився у Херсоні та має український паспорт. Це не завадило йому стати фанатом Путіна і зробити цілих три татуювання з портретами диктатора. Полунін опублікував у Instagram нову фотографію зі своїми тату, пере...

"Лебединий танець" для окупантів: У мережі змонтували дотепний ролик про переляканих туристів у Криму (відео)

середа, 10 серпень 2022, 12:53

9 серпня Збройні Сили України знищили 9 російських літаків на аеродромі в Новофедорівці в окупованому Криму. Вибухи після удару ракетами настільки налякали відпочивальників на кримських пляжах, що вони масово тікають з півосторова. У мережі змонтували ...