Під час боїв за Дебальцеве в 2014-2015 роках в оточеному місті коїлися страшні речі. Трупи загиблих буквально накопичувалися і їх не могли поховати. Про це в інтерв'ю "Фактам" розповів заступник начальника відділу стратегічних розслідувань Головного управління Національної поліції Донецької області полковник Олексій Мірошниченко, повідомляють Патріоти України.
"Люди розповідали про поранених і вбитих. Поранених ми відправляли у військовий госпіталь, облаштований на околиці в районі хутора Козлячий. А ось загиблих... В останні дні облоги через безперервні обстріли їх неможливо було вивезти з міста. І вони так і залишилися – в "Газелі", припаркованій на задньому дворі міськвідділу (в авто ми склали майже півтора десятка тіл) і в будинках", – згадував він.
Мірошниченко зазначав: виїжджаючи на місце загибелі, вони просто обгортали тіло підручними засобами, клали так, щоб до нього не добралися бродячі тварини, і залишали.
"У приміщеннях температура була такою ж, як і на вулиці. Вели облік смертей: записували всі відомості в журнал. Сподівалися, що незабаром ситуація вирішиться, і всі трупи будуть доставлені судмедекспертам, а потім поховані", – розповів поліцейський.
Мірошниченко підкреслив, що до них зверталися місцеві жителі, щоб налагодити мобільний зв’язок. "(Отримували) Прохання підзарядити мобільні телефони, оскільки в нас був генератор і невеликий запас пального. Люди приходили до нас пішки. Сигнал мобільного зв'язку в ті дні можна було зловити лише на верхніх поверхах будівель", – додав він.
На вихідних температурний фон на території України відчутно знизиться, але про заморозки поки що не йдеться. Про це у телеефірі повідомила синоптикиня Укргідрометцентру Наталія Птуха, передають Патріоти України. «Ми бачимо, що вже зараз, починаючи з ци...
Рік тому в Україні було прийнято нове мобілізаційне законодавство, згідно з яким був скасований статус військовозобов'язаного «обмежено придатний» — є лише «придатний» або «непридатний» до військової служби. Всіх, хто був раніше визнаний «обмежено прид...