''Це неприпустимо!'': Дієтолог розвіяла популярний міф про цукор

Не існує ніякої денної норми цукру, адже його вживання шкідливе для організму в будь-якій кількості. Лікар-дієтолог Оксана Скиталінська розповіла, що достатню кількість цукру людина отримує із фруктів і овочів, повідомляють Патріоти України.

"Доданого цукру не повинно бути взагалі, коли ми говоримо про здорове харчування. Тому що цукор в організм потрапляє, коли ми їмо фрукти, ягоди, овочі, каші, і він дає нам достатньо енергії", – повідомила вона.

Лікар пояснила, що додавання цукру призводить до підвищення рівня інсуліну. А це може викликати виникнення інсулінорезистентності – стану нечутливості клітин до інсуліну, який транспортує у них глюкозу. В результаті у людини може розвинутися атеросклероз, цукровий діабет другого типу, ожиріння тощо.

Скиталінська додала, що рекомендованою нормою цукру вважається – від 25 до 50 грамів у день. Водночас вживання великої кількості виробів із очищеного білого борошна може привести до збільшення норми цукру, а у підсумку – до масового ожиріння і хвороб, пов'язаних із надмірною вагою.

"А у нас же люди так: чують "допустимо" – значить, можна, а отже, можна і більше взяти. Іноді ви можете з'їсти щось солодке, але не кожен день", – підкреслила дієтолог.

Ви будете здивовані: Дослідники назвали день тижня, у який найчастіше трапляються серйозні серцеві напади

вівторок, 6 червень 2023, 15:29

Дослідження показали, що серйозні серцеві напади частіше трапляються у понеділок, ніж будь-якого іншого дня. Аналіз медичної документації показує, що ймовірність серцевого нападу в перший день робочого тижня вища на 13%, передають Патріоти України. Дос...

Не став ховатися за спинами відомих та впливових батьків: У Києві попрощалися з 21-річним героєм Остапом Оністратом, котрий віддав життя за Україну (відео)

вівторок, 6 червень 2023, 14:40

В Києві проводили в останню путь 21-річного Остапа - сина відомого банкіра та бізнесмена Андрія Оністрата (котрий й сам пішов воювати в ЗСУ) та відомої спортсменки Ганни Запорожанової. . Прощання відбулося в греко-католицькій церкві святого Василя Ве...