Просідання Кримського моста було неминуче. Воно буде продовжувати і може призвести до руйнування переправи. Про це заявив автор двох українських проектів Кримського моста, інженер Георгій Росновський, повідомляють Патріоти України.
Росновський наголосив, що для будівництва росіяни обрали саме невдале місце за геологічними і сейсмічними умовами. "Ще в свій час я пропонував будівництво моста трохи північніше поромної переправи у вузькому місці протоки, який мав з'єднати Крим з косою Чушка на російському березі. Там геологія більше спонукає до подібних споруд. Розумієте, чим південніше, тим глибше знаходяться корінні ґрунти. Ближче до острова Тузла розташована мережа глибоких грязьових вулканів, які можуть "дихати", викликаючи коливання грунту", - розповів експерт.
Росновський зазначає, що навіть російські фахівці висловлювали думку, що міст недовговічний. "У цьому місці глибина досягає 80 метрів, зараз технології дозволяють спокійно бурити палі на глибині в 60 метрів. А на тій глибині, навіть за допомогою нових установок, бурити дуже проблематично", - говорить він.
За словами фахівця, при настільки великому фінансуванні проектувальники могли побудувати дійсно якісний міст, "але, раз такі посадки, значить, погані фахівці". Росновський переконаний, що з просіданням Кримського моста вже нічого неможливо вдіяти. "Це призведе до руйнування моста, він може і сильніше просідати, і перекошуватися в різні боки, і потім навесні піде льодохід, який може на опори впливати", - підкреслив експерт.
На війні проти російських бойовиків загинув грузинський доброволець - 24-річний Леван Лохішвілі. Про це повідомляє Ехо Кавказа, передають Патріоти України. Зазначається, що захисник загинув 19 листопада у Херсонській області внаслідок вибуху саморобног...
В Україні протягом дії воєнного стану пенсіонери-чорнобильці щомісячно будуть отримувати доплату до пенсії у розмірі 2361 грн. Про це йдеться у проєкті закону № 12000, передають Патріоти України. Зазначається, що відповідно до нового законопроєкту про ...