Туристам на замітку: У Європі більше не можна фотографувати людей на вулиці

Якщо фотографія захопила обличчя інших людей, фотографа можуть притягнути до відповідальності.

Ілюстрація: gursesintour.com

У Європі набув чинності новий закон - General Data Protection Regulation, який регулює персональну обробку даних. Він регулює поводження з персональними даними і, зокрема, стосується публікації зображень третіх осіб, повідомляють Патріоти України.

Але не все так однозначно, як може здаватися. Управління Комісара із захисту інформації та даних у своєму роз'ясненні наголошує на тому, що у випадку з вуличною фотографією на не постановоковий знімок можуть потрапити люди, які перебувають у громадських місцях.

Іншими словами, якщо фотограф використовує кадри виключно для особистої діяльності, закон до нього застосовуватися не буде. Втім, будь-яка інша обробка цього зображення вже підпадає під дію закону. Термін "обробка" у цьому випадку передбачає збір, запис і збереження персональної інформації, тобто будь-яких даних, що стосуються ідентифікованої людині.

Таким чином, якщо фотограф зробить фото, на якому можна ідентифікувати людину десь у громадському місці, і опубліковує його, то такі дії підпадатимуть під закон. У випадку з виставкою фотографій правила будуть іншими. При цьому, кожен випадок оцінюватиметься окремо у залежності від наступних факторів:

  • чи була зроблена фотографія у громадському місці;
  • чи є людина на ній публічною особою;
  • чи зроблене фото під час публічного заходу.

Якщо ж фотограф хоче опублікувати інформацію, щоб не порушити закон, йому треба отримати згоду людини, яка потрапила на це фото. Вона не має бути обов'язково письмовою, але має доводити, що суб'єкт дійсно не проти. Тому письмова згода – найбільш практичний і безпечний формат.

Якщо ж фотограф не може отримати таку згоду, а фото опублікувати все одно хоче, то зображення людей треба розмити. У випадку, коли фотограф порушив правила і на нього надійшла скарга, від нього можуть вимагати компенсацію або змусити видалити фото, опубліковане онлайн.

У квітні буде ще один перерахунок пенсій: Як переглянуть виплати громадянам, які не отримали підвищення в березні

вівторок, 28 березень 2023, 7:55

У березні в Україні відбулася масштабна індексація пенсій. Виплати збільшили понад 10 мільйонам українців. Проте перерахунок пенсій здійснили не всім громадянам. Черговий перегляд пенсійних виплат відбудеться в квітні. Про це повідомила перша заступниц...

Одружився і наступного дня пішов воювати: Скелелаз та мандрівник загинув на Донбасі, виявивши 30 одиниць техніки ворога

вівторок, 28 березень 2023, 7:46

Бої за Донбас, на жаль, стали останніми у житті не одного десятка українських спортсменів. Серед них - київський скелелаз, гід та мандрівник Микола Фетісов, який загинув у районі Білогорівки на Луганщині за два дні до свого 28-річчя, передають Патріот...