"Тут винесли все, що можна було. Навіть підвіконня повиривали": Як виглядає нині розграбований дім Пшонки (відео)

Спочатку зникли ювелірні вироби, зброя та нагороди, згодом - все інше.

Скріншот

У маєтку генпрокурора-втікача Віктора Пшонки нові господарі. Нині тут наводять порядок люди, які називають себе громадою Межигір'я. Замість розкоші і вартісних речей у помісті їх зустріли гори сміття та руїни. Що залишилося від Пшонки у будинку та яке майбутнє чекає на маєток у репортажі Gazeta.ua, повідомляють Патріоти України.

Колишнє помешкання екс-генпрокурора знаходиться у селі Гореничі за 27 км від Києва. 30 вересня маєток під охорону взяла громада Межигір'я.

"Гореницькі туди не ходять. Там прокурорський куток був", - каже місцева Валентина Варсюк. 13 жовтня показує на вул. Стрілецьку. Там розкішні маєтки закриті двометровими парканами. В кінці вулиці знаходиться будинок Віктора Пшонки. Він тут жив з дружиною та сином. Після їхньої втечі У Росію у лютому 2014 року, будинок захопили невідомі. Тоді ж з'явились фотографії розкішного оздоблення помістя.

З маєтку невідомі з'їхали за три тижні. Від полотен залишилися самі рамки. Також пропали ювелірні вироби, зброя та нагороди. Замість них до маєтку заїхав "Правий сектор" міста Боярки.

17 листопада 2015 року на маєток наклали арешт. Проти Пшонки відкрили кримінальну справу за фактом зловживання владою та службовим становищем. Того ж дня активісти з'їхали з будинку. З того часу будинок розграбували. Вивезли те, що вціліло - меблі, дорогі люстри, шкіряні крісла і "золоті" статуї. Також зникло все обладнання і білий рояль.

"Звідти виїжджали повні вантажівки. Все село бачило, але ніхто нічого не робив", - розповідає один з жителів Гореничів.

Дім Пшонки знаходиться на стику танкового містечка Київського військового училища та людських городів. Цей куток почали забудовувати з середини 2000-х.

"В простих жителів Гореничів старі будинки, а на тій вулиці нові, - розповідає продавець Марія Кухар, 45 років. Її магазин стоїть на в'їзді до села. - Там колись людські городи були і джерело. За ними танкодром. А потім з'явились прокурори. Там же фактично прокурорська вулиця. Камер наставили, охоронців. То люди туди і не ходили".

Поруч п'є енергетик чоловік у чорній курці та кепці.

"Я колись працював у Пшонки. Водієм в машині супроводження. Він нормальний роботодавець був - гроші вчасно платив, міг отак просто дати премію. Охорона в нього в гарних умовах жила. Правда, в головний дім ми не заходили. Туди начальник тільки йшов, як треба було. Потім місцевих звільнили", - розповідає Юрій, 34 роки. Прізвища не називає.

Будинок під червоним дахом з супутниковою антеною. Перед ним накритий синім поліетиленом гранітний фонтан. Центральний вхід до будинку закритий наглухо. Зайти можна через бокові двері біля штучного струмка з кованим містком. Колись пострижені газони в хащах з трави та чагарників. Під ялинками ростуть сироїжки.

У маєтку двоє охоронців з "Межигір'я". Не представляються, але охоче проводять в середину. Кажуть, що живуть з будинку на колесах, який притягли з резиденції Януковича.

"Хочемо вберегти те, що залишилось. Там є вікна, двері, дах, дорога плитка, насадження на сотні тисяч доларів. Хотіли б, щоб тут відкрився реабілітаційний табір для дітей-візочників. В Україні таких немає досі, - говорить телефоном комендант "Межигір'я" Денис Тарахкотелик, 36 років. - Mи чекаємо на рішення судів, які б конфіскували будинок і землю. Тоді ініціюватимемо створення табору. А зараз просто взяли під охорону і розчистили територію, щоб її далі не знищували".

Вхід веде до басейну з мозаїками на дні та стінах. Усе зруйновано, розетки та кабелі зі стін вирвані. Вцілів мальований пейзаж з гаванню на дальній стіні від басейну.

"Коли зайшли, тут сміття було повсюди. Пройти неможливо було. Так з 30 числа трохи прибрали. Та й нам вдень немає що робити, то потихеньку сміття збираємо в пакети", - розповідають охоронці.

Такий же гармидер на трьох поверхах та прибудовах. Зі сходів здерли дубові дошки. Через це, підійматись між поверхами небезпечно - можна впасти.

Відносно цілими залишились тільки мармур в сауні та соляна кімната. Повсюди валяється сміття, пляшки з-під горілки та пива. На горішньому поверсі, де був склад подарунків Пшонки, залишились паперові коробки та купа гнилої тканини.

"Тут винесли все, що можна було. Навіть підвіконня повиривали. І то ще не все. Спеціалісти порахували - в одній сауні є мармурової плитки на $20 тис.", - розповідає охоронець.

Сад заріс чагарниками. Видніються ледь помітні доріжки та заржавілі обприскувачі води для поливу.

"Тут територія не така багата як в Януковича в "Межигір'ї". Там і зоопарк і власна ферма і дебаркадер. А Пшонка, як хом'як, все тягнув в дім".

"Але жлобство також видно. Ліпнина на стелі - це пластикові плінтуса, які продають в "Епіцентрі", - додає охоронець.

Відносно цілою залишилась душова кабіна в будинку охорони. Мародери не чіпали її, бо не змогли витягти через вузькі двері.

Поруч дім сина прокурора Артема Пшонки. З нього також вивезли багато цінностей. Проте в нього стан кращий - Пшонка-молодший не встиг зробити ремонт та в'їхати у дім.

У селі розповідають, що Пшонка любив ходити по базарі без охорони.

"Сам чув реальну історію, коли жінці не вистачило 60 гривень. А це все на очах було в Пшонки. То він дав їй гроші. Жінка в нього питається - а кому віддати? Хто ви? У мене вдома є. Так він сказав їй - "я генеральний прокурор України. Не потрібно повертати", - розповідає Анатолій Іванов, 45 років.

За словами жителів сусідніх вулиць, всі будинки на вулиці Стрілецькій пустують або здаються в оренду.

У сільраді кажуть, що земля та дім документально оформлений на дружину Віктора Пшонки. Про акцію людей з "Межигір'я" там знають.

"Ми не знаємо, хто ці люди і чому приїхали. Ми туди не ходили, бо не потрібно, - каже в.о. голови сільради Валентина Василевська, 42 роки. - Торік адвокат екc-прокурора надсилав офіційного листа до сільради. Просили надати документи, які б підтверджували, що маєток належить дружині Пшонки. Але у нас таких документів немає".

Накласти арешт поки неможливо: У ексголови Хмельницької МСЕК Крупи знайшли ще майже $600 тисяч

п’ятниця, 22 листопад 2024, 15:32

У колишньої очільниці Хмельницької обласної медико-соціальної експертної комісії Тетяни Крупи виявили, окрім вилучених 5 мільйонів доларів, ще 592 тисячі доларів на рахунку у польському банку. Про це заявив прокурор Спеціалізованої антикорупційної прок...

Пропонував на вибір два способи: Викладач приватного вишу в Полтаві допомагав призовникам уникнути військової служби

п’ятниця, 22 листопад 2024, 14:45

Правоохоронці викрили викладача одного з приватних університетів Полтави, який сприяв в уникненні військової служби через фіктивне зарахування до вишу та підробки медичних документів. Нині йому вручили підозру. Про це повідомили в пресслужбі Національн...