У "Сколково" похвалилися "унікальним" прототипом аеротаксі: Хто ще у світі розробляє аеромашини (відео)

Bartini поєднує в собі риси квадрокоптера, «літаючого крила» і конвертоплана.

Апарат фірми Bartini обладнаний здвоєними роторами, за рахунок цього він може підніматися та сідати вертикально, як квадрокоптер, але, набравши висоту, ротори розгортаються перпендикулярно до корпусу, і таксі вже летить як літак, повідомляють Патріоти України з посиланням на російські ЗМІ.

За словами розробників, апарат може розганятися до 200 км/ч і брати на борт до чотирьох осіб. Обіцяють, що повітряне таксі буде саме знаходити та підбирати пасажирів, планувати маршрут і заряджатися.

Коштує один апарат 7 мільйонів рублів, на ринок його планують вивести до 2020 року. Прототип апарату в масштабі 1 : 2 вже зробив декілька тестових польотів.


Аеротаксі намагаються створити багато великих компаній, включаючи Toyota, Airbus і Uber, проте до повноцінної експлуатації ще не дійшов ніхто. У 2017 році німецький стартап Volocopter, інвестором якого є концерн Daimler, випробував прототип безпілотного таксі в Дубаї. Він піднявся на висоту 200 метрів і провів у повітрі п'ять хвилин.

У липні 2018 року в Каліфорнії представили «літаючий автомобіль» BlackFly. Ця машина поки може літати лише на 40 км, з максимальною швидкістю 100 км/год. А в лютому перший політ здійснило літаюче таксі Airbus Vahana. Творці обіцяють, що до експлуатації машина буде готова вже до 2020 року і може піти у серійне виробництво.


Дитині гарантували "повну безпеку": У Чернігові у сховищі волонтерського центру 8-річний хлопчик отримав травму хребта

п’ятниця, 9 грудень 2022, 22:53

У Чернігові в одному з волонтерських хабів "СпівДія заради дітей" серйозні травми отримав 8-річний переселенець із Донбасу. Хлопчик разом з іншими дітьми розмальовував свічники. У цей час на нього з вікна впали важкі мішки з піском, якими закривали шиб...

Спочатку "ощасливлять" киян: ДТЕК запровадив "кольорові" графіки відключень світла

п’ятниця, 9 грудень 2022, 22:28

ДТЕК запровадив "кольорові" графіки відключень світла. Спершу це торкнеться киян. Вже відомо, що нові графіки стабілізаційних відключень електроенергії вже запровадили у столиці. Прес-служба компанії ДТЕК повідомляє у Telegram, що скоро оновлені графік...