У скреп істерика: Росія надіслала Україні ноту через завершення договору про дружбу

Міністерство закордонних справ Росії надіслало Україні ноту у зв'язку з припиненням дії Договору про дружбу, співпрацю і партнерство з Російською Федерацією. Про це йдеться в заяві на сайті МЗС РФ, яку було опубліковано 12 березня, повідомляють Патріоти України.

У російському відомстві підкреслили, що договір про дружбу припиняє дію з 1 квітня 2019 року з ініціативи української сторони. На думку Москви, Україна порушила договір, ратифікувавши меморандум про підтримку операцій НАТО, а також закріпивши у Воєнній доктрині і Конституції курс на вступ у Північноатлантичний альянс та Європейський союз.

МЗС Росії наполягає, що Україна веде “цілеспрямований наступ на російську мову та права російськомовного населення“.

“Припускаємо, що договір міг дещо застаріти, усе-таки підписано його було понад 20 років тому. Але сталося це явно не з провини Москви, яка завжди заявляла про готовність до переговорів і обговорення конкретних пропозицій щодо модернізації договірно-правової бази, включно з договором про дружбу від 1997 року“, – заявили у МЗС.

Договір між Україною і РФ було підписано 31 травня 1997 року в Києві строком на 10 років. Верховна Рада ратифікувала документ 14 січня 1998 року, Держдума РФ – 25 грудня 1998 року. Договір набув чинності 1 квітня 1999 року (з моменту обміну ратифікаційними грамотами).

Згідно з договором, його дія автоматично продовжувалася на наступні десятирічні періоди, якщо жодна зі сторін не заявить про своє бажання припинити його дію не менше ніж за шість місяців до закінчення чергового десятирічного періоду.

"Диктатори падуть, а наша свобода була і буде", - Володимир Кличко передасть премію за свободу для всіх українців до музею

понеділок, 26 вересень 2022, 6:30

Володимир Кличко передасть до Національного музею історії України європейську премію M100 Media Award, яку цього року було присуджено всім українцям за прагнення до свободи. "Кілька днів тому народ України нагороджено Європейською премією за свободу. Я...

Загинула «Квітка», яка повернулася з Італії захищати рідну землю. Сиротами залишилися двоє дітей

понеділок, 26 вересень 2022, 4:38

Боронячи Україну від російського вторгнення, загинула захисниця України Мар'яна «Квітка». Уродженка Івано-Франківщини, вона 14 років прожила в Італії, однак після повномасштабного нападу Росії на Україну повернулася додому. Про загибель відважної украї...