В Україні створили додаток для військових і цивільних про те, що дозволено і не дозволено на війні, згідно з нормами міжнародного права. Розробники сподіваються, що набуті знання допоможуть знизити число непотрібних страждань і жертв, повідомляють Патріоти України.
Розробником стала міжнародна організація "Женевський заклик" у рамках кампанії "У війни теж є правила". Додаток створили в ігровій формі. Він має два рівня складності і 28 сценаріїв.
На кожному з рівнів пропонують ознайомитися з реальними ситуаціями, які можуть виникнути під час бойових дій. На користувачів чекають питання, пов'язані з військовою тактикою, веденням бойових дій, захистом дітей і цивільного населення, використанням зброї, наданням допомоги пораненим.
Серед іншого, у додатку можна знайти відповіді на запитання:
Чи можна стріляти по лікарнях і школах, якщо в них знаходиться противник?
Чи можна приймати і вербувати до своїх лав молодих людей, якщо ви не впевнені, що їм виповнилося 18 років?
Чи може військовий імітувати здачу в полон, щоб несподівано напасти на противника і застати його зненацька?
Відповідаючи на питання правильно, користувач може перейти на рівень командира з більш складними питаннями і сценаріями, завершивши які, отримає сертифікат проходження гри.
Вперше додаток став доступним в Лівії в 2015 році під назвою "Солдат, а не вбивця". Його активно скачують тисячі бійців різноманітних збройних структур, що діють в Сирії, Іраку, Ємені, Філіппінах. В Україні додаток з'явився у 2019 році з назвою "У війни також є правила".
Що таке "Женевський заклик"?
Це міжнародна недержавна гуманітарна організація, яка займається захистом цивільного населення в збройних конфліктах. "Женевський заклик" зосереджує свої зусилля на захисті дітей від наслідків збройних конфліктів, забороні сексуального насильства і гендерної дискримінації, захисті медичних місій та забороні використання протипіхотних мін під час військових дій.
Організація була заснована у 2000 році в Женеві (Швейцарія) з метою залучення суб'єктів військових конфліктів до дотримання норм міжнародного гуманітарного права.
Сьогодні представництва "Женевського заклику" працюють в країнах Азії, Африки, Латинської Америки та Близького Сходу. Ми сприяємо тому, щоб супротивні сторони більшою мірою шанували закони збройного конфлікту та підтримуємо ініціативи місцевих громад для покращення власної безпеки. З 2018 року організація представлена в Україні.
Український нападник Роми Артем Довбик, який відзначився голом у матчі чемпіонату Італії з Дженоа (3:1), проявляє стримані емоції після результативних ударів. Форвард збірної України заявив, що не повністю задоволений грою, яку демонструє та продовжує ...
Волонтер із Японії Фумінорі Цучіко, який щодня безкоштовно годує сотні харків'ян, заявив, що ризикує втратити можливість законного перебування на території України. За його словами, все через те, що він не може потрапити на прийом до територіального ор...