"В зоні АТО наша армія зазнала чергові безповоротні втрати. Причому, не від ворожих куль — від власної зброї. Однак керівництвотво МО України приховує факт бойового використання несправного озброєння і боєприпасів", - написала в редакцію видання Патріоти України журналіст Ірина Цвєткова. Наводимо текст листа:
"У війська поступає сучасне, але недопрацьоване, або старе не продана за межі країни зі складів озброєння і техніка, яка несе безпосередню загрозу для життя військовослужбовців та боєздатності цілих підрозділів і з'єднань.
Так, 27 квітня 2017 року, під час дискусії на «Українському форумі з оборони і безпеки 2017», тимчасово виконуючий обов'язки начальника логістики Командування Сухопутних військ ЗСУ Иван Волох, заявив про численні проблеми, пов'язані з експлуатацією та застосуванням новітніх українських бронетранспортерів БТР-4Е, мінометів «Молот» і КБА-48 від концерну УкрОборонПром, а також вантажних автомобілів виробництва компанії «АвтоКрАз». «У нас люди гинуть, тому що до кінця вони не доведені (мова йде про міномети)» - сказав Іван Волох.
Один з інцидентів стався у військовій частині В0259 16.03.2017 р. близько 20.25 в районі виконання задач при веденні мінометного вогню з системи М-120-15 «Молот» загинули двоє військовослужбовців:
1. солдат Грабарчук М.О.,
2. солдат Яворский М.В.
Поранення різного ступеня тяжкості отримали семеро:
1. капiтан Бураков А.О.,
2. старший солдат Середистов В.С.,
3. солдат Самохвалов Р.I.,
4. солдат Атаманюк O.I.,
5. солдат Савчук А.I.,
6. солдат Плахотнюк O.А.,
7. солдат Рудь Д.В.
В ході службового розслідування інциденту з'ясувалося, що причиною загибелі і поранення вищевказаних військовослужбовців став вибух міномета і детонація боєкомплекту, який перебував у кузові автомобіля. Однак, незважаючи на свідчення постраждалих, факт бойового застосування несправного озброєння і боєприпасів, був прихований. «Після чергового заряду міномета міна з каналу ствола не вилетіла, розрахунок через кілька хвилин здійснив спробу з допомогою постукування по стовбуру опустити міну вниз до бойку, після чого намагалися здійснити удар бойка по капсюлю механічним пристроєм міномета, в результаті чого стався вибух самого міномета» - заявив військовослужбовець Атаманюк. Формально провину поклали на командирів підрозділів, за порушення вимог бойових керівних документів.
Випадок з розривом мін, що розпадаються на шматки, — не перший. Так в липні 2016 року під час навчального завдання на полігоні Широкий Лан у результаті розриву міни загинув досвідчений командир мінометного розрахунку Сергій Пономаренко, який так само став жертвою новітнього міномета «Молот», що опинився недопрацьованим.
Наведені приклади яскраво показують проблему в нашій армії. Відмивання грошей і корупція при створенні та забезпеченні озброєнням і технікою підрозділів. На передовій солдати змушені застосовувати старе або часто несправне озброєння і боєприпаси, що призводить до загибелі солдатів. А чиновники цинічно заробляють на тому, що потребує фронт і що могло б врятувати життя наших солдатів, наживаючись на найдорожче - людські життя".
Визнані "обмежено придатними" до військової служби до 4 травня 2024 року громадяни України мають повторно пройти медичний огляд до 4 лютого 2025 року. У разі невиконання цієї вимоги у застосунку "Резерв+" може з'явитися статус "в розшуку". Про це інфор...
Проходження базової загальновійськової підготовки є обов’язковим для всіх студентів вищих навчальних закладів: студенти, які не склали іспит або відмовитись від присяги, продовжувати навчання не зможуть, заявив заступник міністра оборони бригадний гене...