Тернополянин в африканській Кенії створив маленьку Україну (фото)

Михайло Резник заснував в африканській країні дитячий притулок і планує навчати своїх вихованців українській культурі.

Михайло Резник і його однодумці в Кенії. Фото: Фейсбук.

37-річний Михайло Резник з Тернополя дев'ять місяців тому переїхав в африканську Кенію і створив там маленьку Україну. Разом з іншими волонтерами-місіонерами він заснував дитячий притулок, над якими розвивається синьо-жовтий прапор, відкрив ферму, очолив Асоціацію українців Кенії і показує місцевим жителям фільми про Голодомор, повідомляють Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

- Вперше я приїхав в Африку років десять тому, і моя перша поїздка була саме в Кенію. Пізніше я об'їздив весь чорний континент: бував в ПАР, Малаві, Руанді, Південному Судані. Але для життя обрав саме цю країну, так вона запала мені в серце, - розповів українець.

Зараз в дитячому притулку місії «Трансформація Африки» в місті Кісуму живуть 20 діток від року до 11 років з найбідніших районів. Свій новий будинок вони знайшли завдяки соцслужбам і місцевої поліції.

- Першим нашим вихованцем став семимісячний хлопчик, якого ми назвали Віктором на честь першого волонтера в нашій команді, - розповідає Михайло. - Мати замотала хлопчика в ковдру і викинула в річку. Саме ковдра врятувала дитину, хлопця викинуло на берег, де його і знайшли.

З дітками Майк (так його називають в Кенії) говорить англійською, але в словниковому запасі малюків вже є кілька слів українською. Днем вихованці ходять до державної школи, а після уроків з ними займаються волонтери - англійською, математикою, хореографією, вивченням Біблії.

Також діти допомагають дорослим - старші доглядають за маленькими, самі прибирають свої кімнати і миють посуд за графіком.

Згодом, ділиться планами українець, сиріт навчатимуть української культури, традицій і мови. Планують познайомити їх і з нашою кухнею.

- Поки ми годуємо їх тією їжею, до якої вони звикли. Українська кухня для них занадто складна, на відміну від африканської, яка проста і одноманітна. Кенійці їдять в основному овочі та фрукти, найчастіше це кукурудза і боби. А ще в цьому регіоні багато риби, тому діти частіше їдять рибу, а не м'ясо. Я на місцевій кухні скинув близько 10 кіло. Дуже сумую за салом, - говорить Майк.

Втім, незабаром Михайлу не доведеться чекати передач від друзів з улюбленими ласощами - він сам зможе пригощати всіх власноруч засоленим салом. Адже українець створив в Кенії справжню ферму, де вирощує свинок, кроликів, курей і перепілок. Тварин закупили за рахунок пожертвувань з усього світу, в тому числі допомагали й українці, до яких Михайло звертався зі своєї сторінки в соцмережі.

- Всі наші тварини місцеві, - каже він, - а ось клички у деяких - українські. Наприклад, одну з кролиць звуть Світлана. А свинка у нас - Пепа. У квітні вона народила вісьмох поросят. Хочемо ще розводити гусей, качок, індиків .

Продукцію з ферми (м'ясо, яйця, шкурки) планують продавати, а на виручені гроші купувати дітям необхідні речі, платити за навчання в школі ($35 за семестр).


Ціна на фрукти в Україні різко злетять! Ось що здорожчає найбільше

понеділок, 19 травень 2025, 23:30

Ціна на фрукти в Україні підвищиться мінімум на 30 відсотків через несприятливі погодні умови. Недавні заморозки призвели до втрат врожаю кісточкової групи плодових дерев, таких як абрикоси та персики. Про це повідомив заступник голови Всеукраїнської а...

Неприємно нагадує про відомий російський бренд: Влада Камʼянця-Подільського втрапила у скандал через новий логотип міста (фото)

понеділок, 19 травень 2025, 22:40

Влада Кам’янця-Подільського представила нову айдентику. Однак, новий логотип міста здався жителям дуже схожий на логотип російського сервісу «Кинопоиск». Про це йдеться у дописі міської ради та дописі «Вдало Інфо Кам’янець-Подільський», передають Патрі...