Україні є ким пишатися: Федір Піроцький - українець, який перший у світі винайшов електричний трамвай (відео)

Федір Піроцький прогулювався Києвом і співчутливо спостерігав, як виснажені коні тягнуть трамваї на круті дніпровські схили. Це був початок 1870 років, а Піроцький уже знав, що конка себе віджила, повідомляють Патріоти України.

Навіщо так знущатися над тваринами у час, коли з'явився електричний струм, телеграф та й навіть телефон. За цими технологіями майбутнє, але як саме їх поєднати з трамваями полтавчанин поки не знав.

Відповідь він знайшов в курортному містечку Сестрорєцьк, де для перевезення відпочивальників у віддалені райони пляжів використовували залізничні колії. У Піроцького виникла думка перетворити їх на лінії електропередач.

Великих грошей втілення не потребувало: підвести струм на кілометрову ділянку коштувало до 100 рублів. 1876 року Піроцький провів вдалі експерименти й налагодив першу у світі трамвайну лінію, тим самим випередивши розробки найкращих електриків того часу.

Уже за рік результати своїх досліджень він надрукував у західній інженерній пресі, а 1879 року німецька фірма Siemens & Halske представила на Індустріальній виставці в Берліні прототип трамвайної колії з локомотивом та двома платформами, на яких возили приголомшених відвідувачів.Піроцький захотів взяти реванш і запровадити регулярну трамвайну колію в Петербурзі. У 1880 році Дума погодилась – такий транспорт не лише здавався надійнішим, але й вигіднішим, адже електрика дешевша, аніж овес. Петербуржці зачаровано їздили трамваєм на швидкості 12 кілометрів на годину.

Не подобалась ця інновація тільки власникам кінного транспорту. Надто багато грошей вони вклали у тварин та облаштування стаєнь, зрештою, у них були й договори з місцевою владою. Новоспечений конкурент от-от міг зруйнувати їхній бізнес, тож винахід Піроцького проїздив менше ніж місяць.

А от у Берліні Карл Генріх фон Сіменс таки проклав 1881 року перший у світі регулярний трамвайний маршрут. У наступні роки Європа масово переходила на дешевий громадський транспорт, причому всі лінії будувала за принципом Піроцького.

Джерело: 24 канал

Британські науковці виявили ранню ознаку хвороби Альцгеймера

неділя, 3 березень 2024, 9:05

Вчені Університетського коледжу Лондона розкрили, що у людей, схильних до ризику хвороби Альцгеймера, задовго до появи перших симптомів порушується просторова навігація. Результати дослідження опубліковані у журналі Alzheimer's & Dementia. В експеримен...

Автівки перевзувати зарано: Синоптики розповіли, якою буде погода у перший тиждень весни

неділя, 3 березень 2024, 8:59

Перший тиждень лютого не лише у нас, а й у багатьох країнах Європи виявився одним із найтепліших за всю історію спостережень. Березень перейняв естафету і також розпочинається із досить високих значень температури, подекуди - вищих за кліматичну норму....