Українські бронежилети виробляють під рентгенівським контролем (фото)

Жилети, що рятують життя українських чоловіків, виробляють на заводі ТЕМП-3000 у Ворзелі, неподалік від Києва.

Джерело: Військовий навігатор України

Науково-виробниче підприємство ТЕМП-3000 є лідером у виробництві засобів захисту більше 28 років, спеціалізується на індивідуальних і колективних засобах захисту, бронежилетах, шоломах та модульних захисних костюмах, передають Патріоти України з посиланням на Військовий навігатор України.

Для виробництва броньованого захисту, ТЕМП-3000 має своє власне виробництво яке включає в себе лінію для формування неперервних синтетичних ниток, бавовняно прядильну фабрику, лінію з виробництва препрегів, ткацький цех та фарбування тканини, цех високотемпературного спікання бронепластин, випробувальні лабораторії, цех формування композитних шоломів та бронепластин, механічний цех по виготовленню броньованих пластин із бронесталі та цех надзвукового плазмового напилення.

Джерело: Військовий навігатор України

Особливістю виробничих потужностей ТЕМП-3000 являється новий високотемпературний цех спікання бронепластин. Керамічні пластини являють собою форму композитної броні. Тверді керамічні матеріали зменшують кінетичну енергію снаряду розбивши його на шматки так, щоб знизити його здатність проникнення. Керамічні матеріали не можуть бути використаний як цільний елемент броні через його високу крихкість. Тому, щоб запобігти розколу, від подальшого пошкодження керамічні частини мають бути захищені, цей матеріал повинен бути завжди укріплений полімерною пластиною.

ТЕМП-3000 може виробляти керамічну броню з наступним складом: B2C4 – карбід бору; SiC – карбід кремнію і А1203 – оксид алюмінію. Крім того, підприємство включає в себе відділ збірки для броньових плит VI класу захисту відповідно до Українських стандартів або класу IV відповідно до NIJ 0101.04 стандарту США.

Джерело: Військовий навігатор України

Крім того Українське підприємство має спеціальну систему надзвукового плазмового напилення, що дозволяє наносити на поверхню сталевих бронепластин порошки WC+AI203 або BC+SiC та інші сполуки. Напилення поверхневого шару на бронепластину з оксидних та карбідних порошків, збільшує міцність поверхневого шару, таким чином, збільшуючи його рівень захисту для українського VI стандарту або класу IV відповідно до NIJ 0101.04 стандарту США.

Контроль якості на підприємстві здійснюється в атестованной на технічну компетентність лабораторії, в якій проводиться вхідний контроль сировини і матеріалів за такими напрямками:

  • контроль якості волокна, пряжі і ниток;
  • контроль якості суворих і готових тканин;
  • контроль якості комплектуючих матеріалів.

Джерело: Військовий навігатор України

Джерело: Військовий навігатор України

Джерело: Військовий навігатор України

Готові вироби також строго перевіряються в лабораторії рентгенівського тестування спечених керамічних пластин та в лабораторії на стійкість до фрагментації та випробувань відповідно до стандартів НАТО STANAG 2920.

Рентгенівський контроль є одним з найважливіших методів неруйнівного контролю і технічної діагностики спікання керамічних пластин на підприємстві.

Джерело: Військовий навігатор України

Рентгенівський контроль потрібен для визначення якості спечених пластин застосовується для виявлення раковин, тріщин, пор, шлакових пустот або інших неоднорідностей в спеченому матеріалі. Управління рентгенотелевізіонним комплексом здійснюється оператором на базі персонального комп’ютера.

Програмне забезпечення комплексу дозволяє довгострокове зберігання 20 000 знімків, крім того, реалізовано широкі можливості по обробці зображень: контрастування, обробка в позитиві/негативі, масштабування. Система перетворення здатна працювати в режимі реального відео. Передбачена підтримка будь-якої периферії, принтерів, додаткових накопичувачів.

Джерело: Військовий навігатор України

Це варто знати! Названо прилади, які "їдять" найбільше електроенергії

понеділок, 29 квітень 2024, 7:37

В експертному середовищі прогнозують, що влітку українці можуть зіткнутися з відключеннями та обмеженнями споживання електроенергії. Очікується, що відключення можуть відбуватися у другій половині липня та в серпні. У зв'язку з цим енергетики закликают...

На близькій до Землі планеті може існувати життя: Вчені заявили про сенсаційне відкриття

понеділок, 29 квітень 2024, 7:30

Астрономи припускають, що на відносно близькій до нас суперземлі під назвою К2-18b може існувати позаземне життя. Виявлену там органічну сполуку можуть виробляти тільки живі організми, вважають учені. Про це пише Daily Mail, передають Патріоти України...