Українські традиції: У Львові весело відзначили Обливаний понеділок (відео)

У центрі міста мерія встановила резервуари з водою та переодягальні, щоб свято проходило у більш культурній формі.

Обливаний понеділок у Львові. Ілюстрація:ВголосНа пл. Ринок перед львівською Ратушею сьогодні святкували Обливаний понеділок. Мерія Львова п'ятий рік поспіль облаштувала спеціальний майданчик, в якому встановлені резервуари з водою та переодягальні, для того, аби це свято проходило у більш культурній формі. Про це йдеться на сторінці Західна Україна News у Facebook, передають Патріоти України.

Святкування Обливаного понеділка на пл. Ринок тривало до 15:00. Після цього поливання водою у центрі міста було заборонено, а рух трамваїв через пл. Ринок відновили. За порядком під час святкування слідкували 25 працівників "Муніципальної Варти".

Зі святкуванням Великодня в нас, українців, пов’язано чимало хороших звичаїв. Зокрема й таких, що сприяють вивільненню нестримної енергії молодих людей в напрямку знайомства між парубками та дівчатами.

Один з таких звичаїв припадає на світлий понеділок – другий день після Великодня. Починаючи з самого рання, хлопці обливають водою незаміжніх дівчат, а ті за це дарують писанки. Цей звичай, дякувати Богові попри всі старання занудних моралістів та лібералів (як можна облити незнайому дівчину водою, це ж сексизм!!!11), і досі побутує в Україні, особливо на Галичині.

Ми ж для натхнення молоді розповімо деякі етнографічні подробиці цього веселого дійства з минулого:

Великодній понеділок, практично по всій території Бойківщини ще й сьогодні, «хлопці дівчат очищають», тобто обливають холодною водою. Вважалося, коли хлопці хоча б одну дівчину не облили водою, то це для дівчини було б ганьбою. Дівчата приходили додому зовсім мокрі. В селі Цінева, що на Рожнятівщині, хлопці ходили «ватагами» (гуртом) із коновками (дерев'яними відрами), заходили до хати, де була дівчина й просили батьків: «Хай ваша Марічка вийде надвір... Батьки раділи, що їхню хату не обминають поливальники. Є надія на весілля. Значить треба готувати посаг».

На Гуцульщині дівчата того дня дають легіням (парубкам) галунки (крашанки) і писанки. Не дає сама, а ховає за пазуху, а леґінь відбирає від неї, звівши уперед з нею легку боротьбу. Діставши врешті, веде дівчину до води, обіллє водою, буває, що й скупає цілу.

Виплати сім'ям цивільних, які загинули при захисті України, збільшать: Про яку суму йдеться

п’ятниця, 22 листопад 2024, 16:50

Кабінет міністрів пропонує встановити на рівні закону виплату 15 млн гривень родинам цивільним, які загинули при захисті України від агресії Росії. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, передають Патріоти України. Як зазначив Шмигаль, уряд подає...

"Допомагають ЗСУ!": Військовий подякував росіянам, що купують популярну відеоігру

п’ятниця, 22 листопад 2024, 16:03

Військовий, командир відділення 24-ї ОШБр "Айдар" ЗСУ Станіслав Бунятов окремо подякував тим росіянам, котрі вирішують придбати гру "S.T.A.L.K.E.R. 2" та, таким чином, доклались до допомоги Збройним силам України. Про це він написав на своєму Telegram-...