На пл. Ринок перед львівською Ратушею сьогодні святкували Обливаний понеділок. Мерія Львова п'ятий рік поспіль облаштувала спеціальний майданчик, в якому встановлені резервуари з водою та переодягальні, для того, аби це свято проходило у більш культурній формі. Про це йдеться на сторінці Західна Україна News у Facebook, передають Патріоти України.
Святкування Обливаного понеділка на пл. Ринок тривало до 15:00. Після цього поливання водою у центрі міста було заборонено, а рух трамваїв через пл. Ринок відновили. За порядком під час святкування слідкували 25 працівників "Муніципальної Варти".
Зі святкуванням Великодня в нас, українців, пов’язано чимало хороших звичаїв. Зокрема й таких, що сприяють вивільненню нестримної енергії молодих людей в напрямку знайомства між парубками та дівчатами.
Один з таких звичаїв припадає на світлий понеділок – другий день після Великодня. Починаючи з самого рання, хлопці обливають водою незаміжніх дівчат, а ті за це дарують писанки. Цей звичай, дякувати Богові попри всі старання занудних моралістів та лібералів (як можна облити незнайому дівчину водою, це ж сексизм!!!11), і досі побутує в Україні, особливо на Галичині.
Ми ж для натхнення молоді розповімо деякі етнографічні подробиці цього веселого дійства з минулого:
Великодній понеділок, практично по всій території Бойківщини ще й сьогодні, «хлопці дівчат очищають», тобто обливають холодною водою. Вважалося, коли хлопці хоча б одну дівчину не облили водою, то це для дівчини було б ганьбою. Дівчата приходили додому зовсім мокрі. В селі Цінева, що на Рожнятівщині, хлопці ходили «ватагами» (гуртом) із коновками (дерев'яними відрами), заходили до хати, де була дівчина й просили батьків: «Хай ваша Марічка вийде надвір... Батьки раділи, що їхню хату не обминають поливальники. Є надія на весілля. Значить треба готувати посаг».
На Гуцульщині дівчата того дня дають легіням (парубкам) галунки (крашанки) і писанки. Не дає сама, а ховає за пазуху, а леґінь відбирає від неї, звівши уперед з нею легку боротьбу. Діставши врешті, веде дівчину до води, обіллє водою, буває, що й скупає цілу.
Прадавці записи та археологічні дослідження свідчать, що в період своєї найбільшої могутності, 2,7 - 2,3 тисячі років тому, скіфські царі контролювали ключові торговельні артерії, які з’єднували територію сучасної України з Близьким та Середнім Сходом ...
Ввечері 12 липня Харків накрила сильна злива з грозою, через негоду постраждали чотири людини, сильний вітер повалив багато дерев та кілька електроопор і пошкодив дахи будинків. Про постраждалих повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов, передают...