В Росії хочуть встановити пам'ятник Лаврентію Берії поруч зі скандальним бюстом Сталіна

У Сургуті активісти планують вшанувати "незаслужено забутих" - Берію, Кірова або Єфремова

Фото: "Депо"

У російському місті Сургут активісти організації "Русский дух" пропонують поруч з нещодавно встановленим бюстом Йосипа Сталіна встановити пам'ятник Лаврентію Берії. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на "Интерфакс".

Голова відділення "Русского духу" у ХМАО Денис Ханьжін зазначив, що, окрім кандидатури Берії, обговорюються також варіанти встановити пам'ятник письменнику-фантасту Івану Єфремову або революціонеру Сергію Кірову. "Це люди, яких шанували їх сучасники, але наразі незаслужено забуті. Ми більше схиляємося до варіанту з соратником Сталіна Берією, про який зараз ходить багато суперечливої інформації", - зауважив Ханьжін. Берія був одним з найближчих товаришів Сталіна.

Кошти на встановлення пам'ятника активісти будуть збирати через мережу. На встановлення бюста Сталіна їм вдалося таким чином зібрати близько 150 тисяч рублів, а на пам'ятник Берії знадобиться близько 260 тисяч рублів.

Нагадаємо, пам'ятник Йосипу Сталіну був встановлений 15 вересня на набережній Сургута. В адміністрації міста заявили, що об'єкт може бути визнаний незаконним і тоді його доведеться знести. 16 та 19 вересня невідомі обливали його фарбою.

25 років радянських таборів: 90-річний боєць УПА, учасник Норильського повстання дочекався реабілітації

четвер, 18 липень 2019, 22:45

Іван Мирон став першим, кого Національна комісія з реабілітації визнала реабілітованим, керуючись новим Законом України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років". Україна почала нову реабілітацію засуджених р...

Хіти тижня. "Крим. Реалії": Хто насправді відпочиває на окупованому півострові (відео)

четвер, 18 липень 2019, 20:30

Росіянам у телевізорі розповідають, що українці масово їдуть відпочивати на окупований півострів. Мовляв, щойно сезон розпочався у травні, кількість українців, які перетнули адмінмежу з Кримом, збільшилась удвічі. Речник Держприкордонслужби України Оле...