В Україні будуть по-новому здавати на права: Яких змін чекати

Після закінчення іспиту людина може ознайомитися з зазначеними екзаменатором помилками, залишивши на чек-листі свій підпис.

Ілюстрація: podrobnosti.ua

В Україні зміняться правила отримання водійських прав. У МВС вирішили ввести чек-лист для помилок і відеофіксацію. У чек-лист екзаменатори будуть вносити типові помилки екзаменованих і виставляти оцінки по кожному етапу випробувань, повідомляють Патріоти України.

Ще в кінці минулого року іспит з водіння розділили на два етапи. Перший проходить на майданчику для навчання початкового управління, де майбутні водії демонструють уміння почати рух на підйомі і спуску, гальмувати і маневрувати.

Другий етап іспиту проходить на зазначеному маршруті серед дорожнього руху, і там водіям доведеться маневрувати в потоці, дотримуватися правил дорожнього руху і не створювати аварійні ситуації.

У чек-листі екзаменатор буде ставити позначки про проходження або непроходження водіями етапу випробувань.

"У нас багато змін в теоретичної частини іспиту, і залишалася проблемна практична частина, яка була суб'єктивною. Чек-лист - перший крок до прозорої системи оцінювання. При підписанні чек-листа екзаменований може зафіксувати свою незгоду з результатом, оскаржити його в сервісному центрі. у повну силу ця система запрацює після введення відеофіксації, коли можна перевірити всі скарги. Фото- і відеофіксацію складання іспиту планується ввести вже в цьому році ", - повідомила речник Головного сервісного центру МВС Інга Вишневська.

А ви це знали? Чому у СРСР корпус телевізорів робили із дерева

неділя, 23 лютий 2025, 9:50

У часи Радянського Союзу телевізори мали зовсім інший вигляд, ніж сучасні моделі. Їхні корпуси виготовлялися з дерева. Використання дерев'яних корпусів для телевізорів було поширене не лише в СРСР, але й в інших країнах, таких як США, Японія та країни ...

Літній час 2025: Українцям пояснили, чи буде традиційне переведення годинників навесні

неділя, 23 лютий 2025, 9:45

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 13 травня 1996 року стрілки годинників в Україні переводять на одну годину назад щоосені останньої неділі жовтня і на годину вперед щороку навесні останньої неділі березня. Традиційно перехід на зимови...