В Україні від неї теж помирають: Медики попереджають про небезпечну хворобу, яку українці привозять з курортів

Захворіти на малярію можна навіть протягом двох років після відвідин країни, в якій поширена ця інфекція.

Ілюстрація: aviaperm.ru

Вважається, що малярія - це екзотична інфекція. Однак в Україні щороку реєструється кілька десятків випадків захворювання. Так, в минулому році постраждали 43 людини (один хворий помер), а в цьому - вже 29, і трьох пацієнтів врятувати не вдалося, повідомляють Патріоти України з посиланням на Центр громадського здоров'я МОЗ України.

Так, малярія передається при укусах комарів. Якщо під час подорожі в небезпечні регіони (ця інфекція поширена в 91 країні світу) або після повернення додому людина відчуває симптоми грипу - озноб, головний біль, ломоту в тілі або навіть у неї просто підвищилася температура, потрібно негайно звертатися до лікаря. Лікування важливо починати в першу добу після появи ознак інфекції. Запізніле звернення до лікаря нерідко закінчується смертельним результатом.

"В Україні не просто є привізна малярія, а й смертність від неї в окремі роки досягає десяти відсотків (!) - майже як в Африці, - розповідає завідувач кафедри інфекційних хвороб Національного медичного інституту імені О. О Богомольця доктор медичних наук професор Ольга Голубовська. - До того ж у нас немає протималярійних препаратів для лікування важких форм захворювання. Нещодавно просто дивом вдалося врятувати пацієнта, який захворів смертельно небезпечною - тропічною - малярією. Після трьох тижнів коми чоловік прийшов до тями і вже виписався".

Збираючись відвідати країни Азії, Африки, Південної і Центральної Америки, слід заздалегідь потурбуватися про захист від малярії: за кілька тижнів починати профілактику препаратом (його порекомендує лікар). Пити ліки потрібно і під час поїздки, а також мінімум тиждень після повернення додому.

У регіоні, де поширена малярія, бажано користуватися москітними сітками, репелентами. Одяг повинен максимально прикривати тіло. Повернувшись додому, ще протягом двох років не слід забувати про пізній рецидив інфекції: при будь-якому підвищенні температури, незалежно від її причини, потрібно здати аналіз крові на малярію.

Порошенко призначив аудитором НАБУ Павла Жебрівського

середа, 20 червень 2018, 12:42

Указ набирає чинності з дня його оприлюднення. Президент України Петро Порошенко призначив аудитором Національного антикорупційного бюро Павла Жебрівського. Про це йдеться в указі президента, передають Патріоти України. Відповідний указ №169 Про визнач...

Прямо в ресторані: У Києві пограбували главу офісу Ради Європи в Україні

середа, 20 червень 2018, 12:39

Поліція займається пошуками грабіжника за допомогою записів із камер відеоспостереження. У Києві пограбували главу офісу Ради Європи в Україні Мортена Енберга, повідомляють Патріоти України. Інцидент стався 19 червня в ресторані Paul на вул. Городецько...