В Україні від неї теж помирають: Медики попереджають про небезпечну хворобу, яку українці привозять з курортів

Захворіти на малярію можна навіть протягом двох років після відвідин країни, в якій поширена ця інфекція.

Ілюстрація: aviaperm.ru

Вважається, що малярія - це екзотична інфекція. Однак в Україні щороку реєструється кілька десятків випадків захворювання. Так, в минулому році постраждали 43 людини (один хворий помер), а в цьому - вже 29, і трьох пацієнтів врятувати не вдалося, повідомляють Патріоти України з посиланням на Центр громадського здоров'я МОЗ України.

Так, малярія передається при укусах комарів. Якщо під час подорожі в небезпечні регіони (ця інфекція поширена в 91 країні світу) або після повернення додому людина відчуває симптоми грипу - озноб, головний біль, ломоту в тілі або навіть у неї просто підвищилася температура, потрібно негайно звертатися до лікаря. Лікування важливо починати в першу добу після появи ознак інфекції. Запізніле звернення до лікаря нерідко закінчується смертельним результатом.

"В Україні не просто є привізна малярія, а й смертність від неї в окремі роки досягає десяти відсотків (!) - майже як в Африці, - розповідає завідувач кафедри інфекційних хвороб Національного медичного інституту імені О. О Богомольця доктор медичних наук професор Ольга Голубовська. - До того ж у нас немає протималярійних препаратів для лікування важких форм захворювання. Нещодавно просто дивом вдалося врятувати пацієнта, який захворів смертельно небезпечною - тропічною - малярією. Після трьох тижнів коми чоловік прийшов до тями і вже виписався".

Збираючись відвідати країни Азії, Африки, Південної і Центральної Америки, слід заздалегідь потурбуватися про захист від малярії: за кілька тижнів починати профілактику препаратом (його порекомендує лікар). Пити ліки потрібно і під час поїздки, а також мінімум тиждень після повернення додому.

У регіоні, де поширена малярія, бажано користуватися москітними сітками, репелентами. Одяг повинен максимально прикривати тіло. Повернувшись додому, ще протягом двох років не слід забувати про пізній рецидив інфекції: при будь-якому підвищенні температури, незалежно від її причини, потрібно здати аналіз крові на малярію.

Хіти тижня. "Кров з Віки фонтаном била": Сусіди розповіли про жахливе вбивство в Павлограді

субота, 24 березень 2018, 13:40

Підліток убив господаря будинку і кинув у дворі. Потім розбив вікно і заліз в будинок, щоб розправитися з жінкою і малюком. У Павлограді Дніпропетровської області, де днями сталося жахливе вбивство, поховали жертв 17-річного школяра - 4-річного Сашу і ...

Хіти тижня. "Так чьо ти, бл…дь, панаєхал сюда?": "Ми своєю працею заслужили право впливати на процеси у цьому місті", - відомий шоумен звернувся до "киян"

субота, 24 березень 2018, 10:30

Як зазначив Притула, "понаїхавші" - це няні у пологових будинках і таксисти, це військовослужбовці по контракту і менеджери, у яких склався кар’єрний ріст, це телеведучі і солісти популярних гуртів... Про це на своїй сторінці у Facebook пише шоумен і в...