Сімейні лікарі, терапевти і педіатри в щоденній роботі будуть користуватися міжнародною класифікацією первинної медичної допомоги (ІСРС-2). Дане нововведення передбачає електронне ведення медичних записів і можливість кодувати причину кожного окремого звернення пацієнта до лікаря. Відповідний наказ видало Міністерство охорони здоров'я, повідомляють Патріоти України.
"ІСРС-2 для українських лікарів - це нова система, яка дозволяє концентруватися на потребах пацієнтів, а не підлаштовуватися під зручність обробки кодів для формування статистики. Зараз значну частину свого робочого часу медичні працівники первинної ланки витрачають на паперову та статистичну роботу, що обмежує їх час на потреби пацієнтів. Впровадження ІСРС-2 з подальшим спрощенням облікових і статистичних форм є важливою складовою системної роботи МОЗ щодо оптимізації роботи лікарів первинної ланки, з метою побудови дійсно пацієнтоорієнтованої системи охорони здоров'я", - відзначили у відомстві.
Міжнародна класифікація первинної медичної допомоги була розроблена Всесвітньою організацією сімейних лікарів (WONCA) в 1987 році, на сьогодні використовується її друге видання (ІСРС-2) з оновленнями 2016 року.
ІСРС-2 є інструментом збору і аналізу даних як для потреб клінічного управління первинної медичної допомоги, так і для статистичних потреб.
Всесвітня організація охорони здоров'я офіційно включила ІСРС до своєї групи міжнародних класифікацій (WHO-FIC).
Міністерство охорони здоров'я України в 2017 році підписав угоду з WONCA за ліцензійним використанням ІСРС-2 у загальній практиці. Українська мова стала 20-ю офіційною мовою, на яку була переведена ІСРС-2.
Якщо і переїздити кудись жити, так це до країни, з високим індексом щастя. Одним з найвищих таких показників у світі може похвалитись Швейцарія, і зараз країна пропонує вигідні умови переміщення. Як пише видання Express, швейцарський уряд пропонує моло...
В Україні суттєво здешевшала морква. Насьогодні виробники відвантажують її по 15-23 грн/кг, що в середньому на 21% дешевше, ніж тижнем раніше. Основна причина – сезонне збільшення пропозиції на тлі досить стриманого попиту. Відповідно, незабаром ціни н...