Важливо: МОЗ запроваджує електронне ведення медичних записів по пацієнтам

У 2018 році МОЗ запустить навчальний онлайн-тренажер для лікарів, організує поширення навчальних матеріалів і проведення регіональних тренінгів для практикуючих лікарів.

Ілюстрація: ЗМІ

Сімейні лікарі, терапевти і педіатри в щоденній роботі будуть користуватися міжнародною класифікацією первинної медичної допомоги (ІСРС-2). Дане нововведення передбачає електронне ведення медичних записів і можливість кодувати причину кожного окремого звернення пацієнта до лікаря. Відповідний наказ видало Міністерство охорони здоров'я, повідомляють Патріоти України.

"ІСРС-2 для українських лікарів - це нова система, яка дозволяє концентруватися на потребах пацієнтів, а не підлаштовуватися під зручність обробки кодів для формування статистики. Зараз значну частину свого робочого часу медичні працівники первинної ланки витрачають на паперову та статистичну роботу, що обмежує їх час на потреби пацієнтів. Впровадження ІСРС-2 з подальшим спрощенням облікових і статистичних форм є важливою складовою системної роботи МОЗ щодо оптимізації роботи лікарів первинної ланки, з метою побудови дійсно пацієнтоорієнтованої системи охорони здоров'я", - відзначили у відомстві.

Міжнародна класифікація первинної медичної допомоги була розроблена Всесвітньою організацією сімейних лікарів (WONCA) в 1987 році, на сьогодні використовується її друге видання (ІСРС-2) з оновленнями 2016 року.

ІСРС-2 є інструментом збору і аналізу даних як для потреб клінічного управління первинної медичної допомоги, так і для статистичних потреб.

Всесвітня організація охорони здоров'я офіційно включила ІСРС до своєї групи міжнародних класифікацій (WHO-FIC).

Міністерство охорони здоров'я України в 2017 році підписав угоду з WONCA за ліцензійним використанням ІСРС-2 у загальній практиці. Українська мова стала 20-ю офіційною мовою, на яку була переведена ІСРС-2.

По Україні сьогодні до +17℃: Синоптики оновили прогноз на 28 лютого

середа, 28 лютий 2024, 7:56

На середу, 28 лютого, в Україні синоптики прогнозують невелику хмарність. . Опадів не передбачається. Про це повідомляє Український гідрометеоцентр. . Вітер очікується південно-східний, 5-10 м/с. Температура повітря у східних регіонах +2... +7℃, в за...

Колаборанти можуть не радіти: Загарбники на окупованих територіях забирають житло навіть у тих, хто взяв "паспорт" РФ, - ЦНС

середа, 28 лютий 2024, 6:50

Російські загарбники продовжують здійснювати рейди по підконтрольних їм населеним пунктам та визначають помешкання не лише такі, які не мають власника, але і які переоформленні відповідно до російського законодавства. Про це йдеться у повідомленні Цент...