Вчені дослідили мозок "сов" і "жайворонків" і зробили несподівані висновки

Британські дослідники з Бірмінгемського університету показали різницю в мозку "сов" і "жайворонків". Дослідники відібрали 38 добровольців, із них 14 - чоловіків, повідомляють Патріоти України.

16 людей вставали вранці, інші ж звикли прокидатися пізно. За словами вчених, "сови" постійно відчувають невідповідність між біологічними і соціальними годинами. Саме тому вчені вирішили дізнатися, чому люди з таким хронотипом відчувають труднощі зі звичним графіком.

Учасників сканували за допомогою магнітно-резонансної томографії під час виконання тестів на увагу. У тесті добровольці повинні назвати колір слова, яке забарвлене в інший відтінок. Завдання проводили в різний час протягом дня з 8:00 до 20:00.

Результати показали, що "жайворонки" реагували швидше в ранкові години і демонстрували значну перевагу в тестах над "совами". Однак, у вечірній час "сови" краще впоралися із завданнями порівняно з "жайворонками", але їхня перевага не була настільки суттєвою.

Кількість нейронних зв'язків у зазначених ділянках мозку в "жайворонків" виявилося значно вищою, ніж у "сов" в усі проміжки часу. Ці показники свідчать про те, що "сови" страждають від навантажень звичайного робочого дня.

Щільність нейронних зв'язків у тій області мозку, що передбачає кращу працездатність і найменшу сонливість, була значно вища у "жайворонків" у всі часові відрізки. У "сов" ці нейронні зв'язки ослаблені протягом усього робочого дня.

"У площині громадської думки - це просто бімба. Бо хороші руські миттєво покидали всі свої пасочки і почали скиглити й верещати": Журналістка - про ідею позбавити росіян віз

четвер, 11 серпень 2022, 12:29

Українська мистецтвознавиця, журналістка Зоя Звиняцківська відреагувала на ідею позбавити росіян віз, яку висловили президент Володимир Зеленський і високопоставлені українські чиновники, передають Патріоти України. Нагадаємо, раніше Зеленський заклика...

Брав участь у Антимайдані: Доцента, який здавав позиції ЗСУ, звільнять із харківського вишу

четвер, 11 серпень 2022, 11:59

Готується наказ про звільнення доцента кафедри фізики металів та напівпровідників НТУ "ХПІ" Максима Решетняка. Про це повідомили у пресслужбі НТУ "ХПІ", передають Патріоти України. Тільки-но ректор підпише документ, його буде опубліковано на офіційному...