Фруктові чаї та напої мають приємний смак та освіжають, тому не дивно, що вони популярні. Але при цьому небезпечні, заявляють вчені з Королівського коледжу Лондона, повідомляють Патріоти України.
"Кислі напої сьогодні на піку моди, - каже провідний автор роботи, доктор Саоірс О'Тул (Saoirse O’Toole). - Багато людей п’ють їх, щоб втамувати справу, а хтось впевнений, що чашка імбирного, ягідного чи лимонного чаю зранку натщесерце допомагає змінити імунітет. На жаль, ми змушені їх розчарувати".
Вчені детально вивчили дані дослідження, нещодавно проведеного в лікарні Гая в Лондоні. Вони порівнювали харчування 300 людей з сильно пошкодженими зубами і 300 пацієнтами, які не скаржились на проблеми з зубами. Виявилось, що натуральні фруктові кислоти, вступаючи в контакт з емаллю, починають її руйнувати.
Ще швидше це відбувається при нагріванні: тепло збільшує швидкість хімічної взаємодії лимонної кислоти с фосфатом кальцію, роблячи емаль більш вразливою до пошкодження. Гарячий напій шкодить зубам набагато більше, ніж холодний.
Науковці також довели, що люди, яким подобається пити чай повільно, смакуючи кожен ковток у роті, ризикують більше. Тобто ерозію зубів можна попередити, швидко випиваючи напій. Також вчені виявили, що чай без цукру такий же шкідливий для зубів, як і з ним.
Стоматологи попереджують і про шкідливий вплив модних фруктових смузі та фруктових чипсів на зуби - вони містять багато лимонної кислоти. Та й свіжі фрукти краще вживати в обмеженій кількості, за можливістю швидко пережовуючи.
У суботу, 18 січня в Україні прогнозують переважно суху погоду без істотних опадів. Про це повідомила синоптик Наталка Діденко у Facebook, передають Патріоти України. За її словами, в Україні протягом суботи прогнозують сильний північно-західний вітер ...
Тариф на електроенергію, який був встановлений в Україні, діятиме протягом поточного опалювального сезону. Уряд не має планів щодо його збільшення. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко під час "Години запитань до уряду" 17 січня, переда...