Велика середа Страсного тижня: Традиції, особливості, прикмети

У Велику середу на вечірній службі відбувається таїнство сповіді. Священнослужителі наголошують, що для прихожан вечір середи - це особлива можливість сповідатися більш детально, ніж в звичайні дні, і закликають нею скористатися.

Сповідь. Фото: vziskanie.cerkov.ru.

Велика середа в цьому році відзначається 12 квітня. Як завжди, в цей день згадується євангельська подія, коли Ісуса запросив до себе чоловік на ім'я Симон, якого Спаситель незадовго до того вилікував від прокази. Разом з Христом прийшли і Його учні, пишуть Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

Як сказано в легенді, в домі Симона до нього підійшла жінка з посудиною, повною мира - дорогоцінного масла. Розбивши посудину, вона стала помазувати Спасителя миром. Жінка плакала, омивала ноги Христа сльозами і витирала своїм волоссям. За звичаями того часу, помазання пахощами було честю, якої удостоювалися лише найбільш знатні люди, почесні гості. Ще помазувати пахощами було прийнято покійних, це була данина їхньої пам'яті.

Пахощі коштували дуже дорого, і учні визнали таку витрату нерозумною: цю посудину можна було б продати і роздати гроші убогим. Однак Христос звелів їм замовкнути і не бентежити жінку: вона, сама того не знаючи, приготувала його до поховання.

Що варто зробити в цей день

У середу (як і в понеділок, і у вівторок) відбувається Літургія Передосвячених дарів - остання протягом Великого посту, і в останній раз читається молитва преподобного Єфрема Сирина. Також земні поклони (крім поклонів перед Плащаницею) більш не здійснюють до самого свята Трійці.

У Велику середу на вечірній службі відбувається таїнство сповіді. Священнослужителі наголошують, що для прихожан вечір середи - це особлива можливість сповідатися більш детально, ніж в звичайні дні, і закликають нею скористатися.

Велика середа - це останній день для робіт по господарству. Зазвичай прибирання починають саме в середу, продовжуючи її в четвер.

У цей день за старих часів під дах будинку клали хліб, сіль і мило. Вважалося, що насичуючись особливою енергетикою, хліб і сіль служать оберегом для дому та сім'ї весь майбутній рік, а цим милом милася вся сім'я в Чистий четвер.

В цей день, як і в два перші дні Страсного тижня, необхідно дотримуватися суворого посту. Їжа тільки рослинна і сира без олії. Не можна також в цей день влаштовувати весілля, святкувати дні народження та інші мирські свята.

Хіти тижня. "На війну йдуть тільки ідіоти": Кондукторка влаштувала перепалку з пасажирами на патріотичні теми прямо в тролейбусі

понеділок, 20 січень 2020, 10:00

У якийсь момент почали звучати вислови сепаратистського характеру... У Херсоні кондукторка тролейбуса №3 влаштувала прямо під час руху транспорту перепалку з пасажирами на патріотичні теми. Про неприємний інцидент на своїй сторінці в Facebook розповіла...

Хіти тижня. Студент поплатився за свої сексуальні уподобання

понеділок, 20 січень 2020, 9:00

Рентген виявив у коробці силіконову ляльку, що мала вигляд маленької дівчинки. Чоловік перебував у країні за студентською візою і втрапив до рук правоохоронців після того, як митники перехопили його посилку наприкінці 2019-го. Рентген виявив у коробці ...