У зоні АТО 2015-го року Володимир Соловейко з позивним "Соняшник" втратив ногу, але не жагу до життя, повідомляють Патріоти України.
Під час четвертої хвилі мобілізації, на початку 2015-го боєць потрапив у щойно сформовану мотопіхотну бригаду. У цивільному житті учився на психолога, а у війську - став командиром взводу інженерного загородження, розповідають на сторінці ООС.
У підрозділі займався розмінуванням. Завжди йшов попереду та підбадьорював стомлених побратимів жартами. За веселу вдачу й отримав позивний "Соняшник".
"Того ранку я йшов попереду зведеної групи. Виявляв і знешкоджував міни та розтяжки, якими у лісосмузі було нашпиговано буквально все. Коли згодом щуп натрапив на інші "подарунки" більш складного, російського, зразка, то першу міну вдалося знешкодити, а от на другу - попався", - згадує Соловейко події 2015 року.
Через вибух "Соняшник" зробив сальто назад. В очах потемніло, пекло в ногах. Праву ногу посікло осколками та обпекло, а от з лівою була біда. Далі - евакуація, ампутація, реанімація, шпиталі і реабілітації. Ходити за допомогою протезу Володимир почав дуже швидко, адже сильно хотів повернутися до бригади.
"Роби що хочеш, командире, але щоб я повернувся в бригаду!", - так відповів старший лейтенант Володимир Соловейко у шпиталі після того, як втратив ногу.
"Часто мене запитують, як знайти силу після ампутації? Я бачив хлопців, яким пощастило набагато менше, аніж мені, тому не те що не падав духом, а чітко розумів, що не тільки стану на ноги, а й продовжу службу", - згадує він.
Зараз Володимир Соловейко продовжує воювати в ООС. Постійно їздить на передові позиції бригади. Проводить заняття з саперами, ділитися власним досвідом. Не терпить до себе жодних послаблень. Служить далі, аби й інші бачили: те, що сталося - не вирок.
Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко повідомив скільки поліцейських бере участь у бойових діях та чому не вся поліція може бути направлена на фронт. Про це він розповів у інтерв'ю РБК-Україна, передають Патріоти України. На запитання, скільки відсотк...
Національний банк може встановити ліміт на перекази IBAN для фізосіб найближчим часом, передають Патріоти України. Як зазначив один із співрозмовників агентства, спочатку може бути запроваджено ліміт 150 тис. гривень на місяць із 1 січня 2025 року, а з...