Відійшла у вічність одна з членів ОУН (фото)

4 лютого на 90-му році життя у Львові померла член ОУН Ярослава Мельничук (Полюга). Про це інформує прес-служба ЛМР, повідомляють Патріоти України.

Парастас відбувся сьогодні, 4 лютого, о 19.00 год у Храмі Святої Трійці УГКЦ (вул. Тершаківців, 11а). 5 лютого, о 13.00 год у тому ж храмі відбудеться і чин похорону. О 13.40 год — виїзд на Личаківський цвинтар, де Ярославу Мельничук і поховають.

Зазначимо, Ярослава Мельничук (Полюга) народилась 17 липня 1929 року у Львові. Була сестрою особистого охоронця Романа Шухевича Любомира Полюги. Співпрацювати з ОУН почала під час навчання у Львівському медичному інституті у 1945−1949 рр.


Вперше Ярославу Мельничук заарештували у 1948 році, проте звільнили за браком доказів. Другий арешт відбувся у наступному, 1949 році. Упродовж 6 місяців Ярослава перебувала під слідством у тюрмі “на Лонцького”. Без суду була етапована на спецпоселення в тайгу Якутської АРСР, де виконувала каторжні роботи. Згодом їй вдалося влаштуватись на роботу лаборанткою в районну лікарню й отримати дозвіл на продовження навчання.

У 1956 р. Ярослава Мельничук отримала диплом і повернулася до Львова, де після повернення й до виходу на пенсію працювала лікарем.

Хіти тижня. Експерт назвав хвороби з 1100-відсотковим ризиком смерті при коронавірусі

п’ятниця, 23 жовтень 2020, 1:00

За словами академіка, деякі захворювання збільшують ризик госпіталізації в шість разів. Серцево-судинні захворювання ускладнюють перебіг коронавіруса, збільшуючи ризик госпіталізації в шість разів, а ймовірність смерті зростає в 12 разів або на 1100 ві...

Оцінили талант: Українського футболіста хочуть зробити гравцем збірної Німеччини

п’ятниця, 23 жовтень 2020, 0:32

Українець нещодавно дебютував на дорослому рівні, зігравши в товариському матчі проти "Регенсбурґа". 18-річного українського форварда "Нюрнберга" Еріка Шуранова можуть натуралізувати в Німеччині, інформують Патріоти України. Як повідомляє Bild, за футб...