Вінницька ОДА "втратила" 323 тис.євро, виділених Європою, на переселенців із зони АТО. Про це пише видання Остров, зазначають Патріоти України.
Так, в 2014 році у Вінницькій області було вирішено запустити проект для допомоги внутрішньо переміщеним особам і переведенні їх бізнесу із зони АТО. Проект стартував 26 березня 2015, і передбачав виділення Євросоюзом 323 тисяч євро на створення у Вінниці "Центру адаптації підприємців і переселенців із зони АТО і Криму".
Бенефіціарами проекту, згідно грантового контракту виступили Департамент регіонального економічного розвитку Вінницької ОДА, Вінницька торгово-промислова палата та Асоціація "Приватні інвестори України". Однак, досі проект так і не почав працювати.
В результаті реалізації проекту в області планувалося створити 720 нових робочих місць. Тільки на виплату компенсацій відсотків за кредитами переселенців, узятих під початок бізнесу, проектом було передбачено 170 тисяч євро. Планувалося підтримати близько 20 компаній.
У травні 2015 Департамент регіонального економічного розвитку Вінницької ОДА отримав від Євросоюзу на виконання проекту перший транш у розмірі 245 300 євро, але реальних виплат переселенцям, за словами Президента Вінницької торгово-промислової палати Олександра Дідика, досі не було зроблено.
Зі спільної заяви Вінницької торгово-промислової палати та Асоціації "Приватні інвестори України" випливає, що після отримання Департаментом регіонального економічного розвитку Вінницької ОДА грантових коштів, відбулися системні порушення грантового контракту і угоди про партнерство, включаючи ігнорування чиновниками зібрань Наглядової ради проекту, порушення строків перерахування частини грантових коштів іншим бенефіціарам, порушення умов документування та інформування про проект, перевищення повноважень і так далі.
Зокрема, згідно з контрактом, Департамент регіонального економічного розвитку Вінницької ОДА після надходження на казначейський рахунок 1 траншу повинен був перевести частини коштів кожної зі сторін угоди, тобто Вінницької торгово-промислової палати та Асоціації "Приватні інвестори України".
Однак, коли 27 травня 2015 Департамент отримав 245 300 євро, він, пославшись на необхідність отримання необхідних роз'яснень від Державної казначейської служби та Національного банку, за фактом заморозив ці кошти.
"Згідно чинного законодавства та практики реалізації грантових проектів, немає будь-яких вимог до казначейського обслуговування коштів Євросоюзу і обмежень для перерахунку коштів іншим бенефіціарам", - заявляють в Асоціації "Приватні інвестори України". Листи з Держказначейства і Нацбанку також підтверджують дану позицію.
Департамент залишався непохитним і відмовлявся перераховувати гроші, навіть незважаючи на офіційні листи, які Вінницька ОДА отримала від Держказначейства і НБУ, в яких говориться, що не існує обмежень на перерахування коштів сторонам договору.
Таким чином, грантові гроші були просто зараховані до обласного бюджету Вінницької області (згідно з рішенням Вінницької обласної ради від 30 квітня 2015 No 889 "Про внесення змін до рішення 31 сесії обласної Ради 6 скликання від 16 січня 2015года N 805 "Про обласний бюджет на 2015 рік").
Український п’ятиборець, учасник Олімпіади 2024 року Владислав Чекан прокоментував рішення срібного призера Ігор-2024 у спортивній гімнастиці Іллі Ковтуна змінити громадянство, передають Патріоти України. Чекан відреагував на коментарі до однієї з публ...
30-річна жінка забрала ключ від будинку, який дала на випадок "надзвичайних ситуацій" молодшій сестрі Маї, коли дізналася, що та впустила свого хлопця в її помешкання без дозволу. Про цей досвід авторка історії розповіла на одному з тематичних форумів ...