Вкрали мільйони даних? У США арештували трьох українських хакерів

Міністерство юстиції США заявило про арешт трьох громадян України за підозрою в причетності до хакерського угруповання FIN7. Відповідну заяву розміщено на сайті відомства, повідомляють Патріоти України.

"Троє високопоставлених членів міжнародної кіберзлочинних групи, що працюють в Східній Європі, були арештовані і в даний час знаходяться під вартою. Їм пред'явлені звинувачення в окружному суді США у Сіетлі", - йдеться в повідомленні.

За інформацією міністерства, всі троє громадяни України - 44-річний Дмитро Федоров, 33-річний Федір Гладир і 30-річний Андрій Колпаков. Вони вважаються членами хакерської групи, широко відомої під назвою FIN7 (також званої "Carbanak" або "Navigator").

Згідно з повідомленням, як мінімум до 2015 року учасники Fin7 почали складну кампанію із застосуванням шкідливого програмного забезпечення, спрямовану на більш ніж 100 компаній США, переважно в ресторанній, ігровий і готельної індустрії.

Як зазначено в обвинувальних висновках, FIN7 зламала тисячі комп'ютерних систем і вкрала мільйони номерів кредитних і дебетових карт клієнтів, які група використовувала або продавала. Тільки у Сполучених Штатах FIN7 успішно зламали комп'ютерні мережі компаній в 47 штатах і окрузі Колумбія, викравши більше 15 млн даних карток клієнтів понад 6500 окремих торгових терміналів. Додаткові хакерські втручання відбулися за кордоном, у тому числі у Великобританії, Австралії та Франції.

Троє українців, яким пред'явлено звинувачення, імовірно, були частиною групи хакерів, націленої на американські компанії і громадян шляхом крадіжки цінних споживчих даних, в тому числі особистої інформації про кредитки, яку вони потім продали в Darknet.

Кожному з них пред'явлено звинувачення в 26 кримінальних злочинах, пов'язаних зі змовою, шахрайством у мережі, зломом комп'ютера, шахрайством з пристроєм доступу. У січні 2018 року, на вимогу посадових осіб США, за кордоном заарештували Гладиря та Федорова. Гладир був заарештований в німецькому Дрездені і зараз він утримується під вартою в Сіетлі до судового розгляду.

"Гладир нібито служив системним адміністратором FIN7, який, серед іншого, підтримував сервери та канали зв'язку, що використовуються організацією, і займав управлінську роль, делегуючи завдання і надаючи інструкції іншим членам схеми", - сказано в повідомленні.

Федоров, який вважається хакером високого рівня, нібито контролював роботу інших хакерів. Він був заарештований у польському місті Бєльсько-Бяла. Федоров знаходиться під вартою в Польщі до його екстрадиції в США. В кінці червня в іспанському місті Лепе заарештували Колпакова. Він також вважається одним з керівників групи хакерів. Колпаков знаходиться в Іспанії, чекаючи запиту про видачу.

На Миколаївщині чоловік вбив приятеля пляшкою з-під шампанського

субота, 30 вересень 2023, 15:15

У Миколаївській області сталося вбивство під час сварки між двома товаришами. Про це повідомила пресслужба Миколаївської обласної прокуратури, передають Патріоти України. "6 червня 2023 року між підозрюваним та 46-річним потерпілим на березі р. Синюха ...

Навпроти магазину дитячих іграшок: У Харкові суд виніс вирок чоловіку за секс із незнайомкою на газоні

субота, 30 вересень 2023, 14:14

Дзержинський районний суд Харкова розглянув справу щодо чоловіка, який із незнайомою йому жінкою зайнявся сексом на газоні біля кафе на очах перехожих. Про це йдеться у вироку суду від 21 вересня, передають Патріоти України. Суд встановив, що у жовтні ...