Врятує сотні життів: Українців чекає важливе нововведення на дорогах (фото)

На українських трасах з'являться шумові дорожні розмітки. Нововведення покликане підвищувати увагу учасників дорожнього руху перед наближенням до ділянки із підвищеною небезпекою і тим самим знижувати ймовірність аварійних ситуацій, заявили у прес-службі Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ, повідомляють Патріоти України.

Шумова розмітка є недорогим та ефективним способом підвищення безпеки руху та зменшення кількості авто, які потрапляють у ДТП, зауважив заступник міністра Лев Парцхаладзе.

Відомство має намір в рамках оновлення державних будівельних норм (ДБН) із проектування доріг на трасах (дороги I-II категорії) передбачати пристрій фрезерованих шумових смуг.

Вперше шумові смуги з'явилися у США в середині 50-х років минулого століття. За принципом своєї дії вони нагадують "лежачих поліцейських". Це штучні нерівності, які залежно від призначення облаштовуються вздовж або впоперек дороги. Під час наїзду на неї водій автомобіля починає відчувати суттєву вібраційну та шумову дію, що, у свою чергу, сприяє підвищенню уваги на дорозі під час руху вздовж дорожніх узбіч або перед наближенням до ділянки з підвищеною небезпекою.

"Якщо людина довго знаходиться за кермом і починає засинати, такі шумові смуги можуть врятувати життя", - наголосив Парцхаладзе.

Так, застосування шумових смуг дозволяє добитися значного зниження рівня аварійності на дорогах - щонайменше вдвічі. Посадовець нагадав, що такі шумові розмітки крім США також широко застосовуються в Німеччині, Канаді, Фінляндії, Данії, Швеції, Норвегії та у багатьох з цих країн є обов'язковими при проектуванні нових доріг.

Хіти тижня. Зроблено в Україні: На Львівщині випускають різнокольоровий томатний сік (відео)

субота, 31 жовтень 2020, 3:00

На рік закатують 1200 пляшок. І вже вийшли у великі магазини та на сайти. Два товариші на Львівщині навчились заробляти на звичайному томатному соку. Як? Бо їхні соки різнокольорові – жовті, помаранчеві та червоні, передають Патріоти України з посиланн...

Хіти тижня. Згадали малярію і чуму: Вчені спрогнозували, коли може закінчитися пандемія COVID-19 у світі

субота, 31 жовтень 2020, 2:00

Патогени вірусів, які вражали мільйони людей протягом історії, досі з нами. Викорінити їх повністю неможливо. Таких висновків дійшли науковці з Південної Кароліни у США, передають Патріоти України. Єдине захворювання, з яким фахівцям вдалося покінчити,...