Все просто: Лікар розповіла, як покращити роботу мозку

Пам'ять, розум та емоції залежать від... завантаженості ніг.

Ілюстрація: tm1.com.ua

"Старіння не щадить наше тіло. Але деякі тканини чутливіші до нього, зокрема, нервові клітини. Мозок реагує на дефіцит кисню та життєво важливих речовин погіршенням пам'яті, концентрації уваги, депресивними станами, поверхневим сном та підвищеним ризиком захворювань", - пише на своїй сторінці в Фейсбук лікар-дієтолог Оксана Скиталінська, повідомляють Патріоти України, і продовжує:

"Але, виявляється, що навантаження на ноги сприяють утворенню нових нейронів та формуванню сітки зв'язків між ними. Чим більше ми сидимо, тим більше втрачаємо нейронних стовбурових клітин, з яких могли б утворитися повноцінні нейрони та гліальні клітини - вони оточують нейрони та допомагають їм повноцінно жити.

Дослідження показали, що лабораторні мишки, які могли пересуватися лише на передніх лапках, на 70% втрачали нейронні стовбурові клітини. Що вже казати про тих, хто і не рухається, і не може відірватися від поїдання цукру, борошна та маргарину у всіх його різновидах.

А ще алкоголь та сигарети. І стреси. І після цього сподіватися зберегти пам'ять? Вправи для ніг з навантаженням стимулюють посилання сигналів до мозку, які необхідні для утворення нових нейронів. Слабка завантаженість ніг пов'язана із серцево-судинними захворюваннями, спінальною атрофією, розсіяним склерозом та хворобою моторних нейронів.

Тому так важливо багато ходити, підніматися-спускатися сходами, бігати, присідати, стрибати, робити вправи з гантелями, гирями, чіпляти до ніг мішечки з піском, кататися на велосипеді, танцювати і т.д. Я рекомендую всім своїм пацієнтам, незалежно від віку, статі та стану здоров'я ходити сходами!

Ви працюєте в офісі й страшенно зайняті? Ходіть сходами щогодини! Пройдете 5 хвилин і за весь робочій день назбирається 40 хвилин. Ви будете краще думати, працювати, почуватися і станете красивішими! Це супер лайфхак. Дарую".

В Україні шукають десятки тисяч робітників: Які професії найзатребуваніші, де та скільки платять

середа, 27 вересень 2023, 9:58

В Україні зараз шукають десятки тисяч робітників. Від кухарів, продавців, офіціантів до вчителів, автомеханіків та державних службовців. На ринку праці - рекорд за кількістю вакансій, передають Патріоти України. У серпні, за даними системи управління н...

Найкращі вживані кросовери та позашляховики: ТОП-10 автомобілів на вторинному ринку

середа, 27 вересень 2023, 9:15

Завжди є спосіб купити хороший кросовер або позашляховик дешево. Потрібно звернутися до вторинного ринку, де експерти визначили найкращі вживані автомобілі у своєму сегменті. Надійності приділили особливу увагу, передають Патріоти України. Список склал...