Все просто: Лікар розповіла, як покращити роботу мозку

Пам'ять, розум та емоції залежать від... завантаженості ніг.

Ілюстрація: tm1.com.ua

"Старіння не щадить наше тіло. Але деякі тканини чутливіші до нього, зокрема, нервові клітини. Мозок реагує на дефіцит кисню та життєво важливих речовин погіршенням пам'яті, концентрації уваги, депресивними станами, поверхневим сном та підвищеним ризиком захворювань", - пише на своїй сторінці в Фейсбук лікар-дієтолог Оксана Скиталінська, повідомляють Патріоти України, і продовжує:

"Але, виявляється, що навантаження на ноги сприяють утворенню нових нейронів та формуванню сітки зв'язків між ними. Чим більше ми сидимо, тим більше втрачаємо нейронних стовбурових клітин, з яких могли б утворитися повноцінні нейрони та гліальні клітини - вони оточують нейрони та допомагають їм повноцінно жити.

Дослідження показали, що лабораторні мишки, які могли пересуватися лише на передніх лапках, на 70% втрачали нейронні стовбурові клітини. Що вже казати про тих, хто і не рухається, і не може відірватися від поїдання цукру, борошна та маргарину у всіх його різновидах.

А ще алкоголь та сигарети. І стреси. І після цього сподіватися зберегти пам'ять? Вправи для ніг з навантаженням стимулюють посилання сигналів до мозку, які необхідні для утворення нових нейронів. Слабка завантаженість ніг пов'язана із серцево-судинними захворюваннями, спінальною атрофією, розсіяним склерозом та хворобою моторних нейронів.

Тому так важливо багато ходити, підніматися-спускатися сходами, бігати, присідати, стрибати, робити вправи з гантелями, гирями, чіпляти до ніг мішечки з піском, кататися на велосипеді, танцювати і т.д. Я рекомендую всім своїм пацієнтам, незалежно від віку, статі та стану здоров'я ходити сходами!

Ви працюєте в офісі й страшенно зайняті? Ходіть сходами щогодини! Пройдете 5 хвилин і за весь робочій день назбирається 40 хвилин. Ви будете краще думати, працювати, почуватися і станете красивішими! Це супер лайфхак. Дарую".

Уже не просто "золоті". В Україні знову подорожчали яйця: Що буде з цінами на продукт найближчим часом

вівторок, 6 грудень 2022, 14:28

В Україні продовжує підвищуватись вартість продуктів. На початку грудня знову подорожчали яйця. Стало відомо, в яких супермаркетах продукт можна купити дешевше, передають Патріоти України. Також з'явилася інформація, що буде з цінами найближчим часом.М...

Це її власне волосся? Пугачова здивувала фанів зачіскою (фото)

вівторок, 6 грудень 2022, 13:53

Відома співачка Алла Пугачова після переїзду в Ізраїль не стомлюється тішити публіку своїми виходами у світ. Так, у Тель-Авіві вона прийшла в театр на моновиставу "Я тут" актора Анатолія Бєлого, який виїхав з РФ, повідомляють Патріоти України. Зазначим...