Все заради "бюджету": Українців, які живуть не за пропискою, хочуть штрафувати

Перший раз "порушникам" загрожує попередження, вдруге - штраф.

Ілюстрація: sq.com.ua

В Україні ще в квітні 2016 року набула чинності постанова Кабміну №207, згідно з якою реєстрація місця проживання передається з Держміграційної служби у відділення місцевих органів влади, повідомляють Патріоти України з посиланням на crisis.in.ua.

Всі, хто виїхав з дому і затримався як мінімум на 30 днів (заробітки, відпочинок, навчання тощо), зобов’язані зареєструватися на новому місці.

Для реєстрації потрібен документ, наприклад, договір оренди житла або право власності на квартиру. Крім того, в центр адміністративних послуг потрібно принести оригінал паспорта того, хто реєструється і того, хто володіє житлом. Чоловікам також доведеться показати військовий квиток.

Штрафи за відсутність реєстрації поповнюють місцеві бюджети і, як вважає юрист Олександр Плахотник, це стане стимулом для місцевої влади активніше знаходити "порушників" і штрафувати їх.

"Взагалі тут дуже складно визначити, хто прописаний, а хто ні. Ось якщо самі визнаєте - тоді так, можуть покарати. А якщо сказати, наприклад: "так, я прописаний в Дніпрі, але працюю в Києві і кожен день їжджу додому на попутках", буде складно довести зворотне. Та й воно того не варто - через 17 гривень штрафу ніхто не буде проводити розслідування і з’ясовувати, де ви живете", - говорить Олександр Плахотник. За його словами, максимальний штраф за порушення - 51 гривня.

Зниження випаровування води, плюс електрика для 100 мільйонів будинків: Науковці пропонують покрити водосховища Землі сонячними панелями

неділя, 19 січень 2025, 6:40

Сонячні електростанції є одними з найпопулярніших джерел відновлювальної енергії. Проте все частіше недоліком СЕС називають те, що для їхнього будівництва потрібно чимало територій. Саме тому вчені з Національної лабораторії відновлюваної енергії США п...

В Україні замість МСЕКів запрацювала нова система: Ось що потрібно знати хворим

неділя, 19 січень 2025, 6:22

В Україні замість МСЕКу запрацювала нова система оцінювання функціонування особи. Як вона працюватиме? Нова система оцінювання функціонування особи від 1 січня замінила МСЕКи. Уже створено понад півтори тисячі експертних команд. І це має вирішити пробл...