Все заради "бюджету": Українців, які живуть не за пропискою, хочуть штрафувати

Перший раз "порушникам" загрожує попередження, вдруге - штраф.

Ілюстрація: sq.com.ua

В Україні ще в квітні 2016 року набула чинності постанова Кабміну №207, згідно з якою реєстрація місця проживання передається з Держміграційної служби у відділення місцевих органів влади, повідомляють Патріоти України з посиланням на crisis.in.ua.

Всі, хто виїхав з дому і затримався як мінімум на 30 днів (заробітки, відпочинок, навчання тощо), зобов’язані зареєструватися на новому місці.

Для реєстрації потрібен документ, наприклад, договір оренди житла або право власності на квартиру. Крім того, в центр адміністративних послуг потрібно принести оригінал паспорта того, хто реєструється і того, хто володіє житлом. Чоловікам також доведеться показати військовий квиток.

Штрафи за відсутність реєстрації поповнюють місцеві бюджети і, як вважає юрист Олександр Плахотник, це стане стимулом для місцевої влади активніше знаходити "порушників" і штрафувати їх.

"Взагалі тут дуже складно визначити, хто прописаний, а хто ні. Ось якщо самі визнаєте - тоді так, можуть покарати. А якщо сказати, наприклад: "так, я прописаний в Дніпрі, але працюю в Києві і кожен день їжджу додому на попутках", буде складно довести зворотне. Та й воно того не варто - через 17 гривень штрафу ніхто не буде проводити розслідування і з’ясовувати, де ви живете", - говорить Олександр Плахотник. За його словами, максимальний штраф за порушення - 51 гривня.

А ви це знали? Чому у СРСР корпус телевізорів робили із дерева

неділя, 23 лютий 2025, 9:50

У часи Радянського Союзу телевізори мали зовсім інший вигляд, ніж сучасні моделі. Їхні корпуси виготовлялися з дерева. Використання дерев'яних корпусів для телевізорів було поширене не лише в СРСР, але й в інших країнах, таких як США, Японія та країни ...

Літній час 2025: Українцям пояснили, чи буде традиційне переведення годинників навесні

неділя, 23 лютий 2025, 9:45

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 13 травня 1996 року стрілки годинників в Україні переводять на одну годину назад щоосені останньої неділі жовтня і на годину вперед щороку навесні останньої неділі березня. Традиційно перехід на зимови...