"Ви виграли квартиру": Розкрито масштабну схему видурювання грошей в українців

Зловмисники надсилали людям повідомлення про виграш квартир або інших цінних призів. Після чого просили оплатити оформлення документів. При цьому довіру до себе викликали завдяки фейковим ліцензіям від держави, повідомляють Патріоти України.

У смс на мобільні телефони або у месенджери на смартфони та комп'ютери зловмисники надсилали інформацію від імені низки фінансових компаній. У повідомленнях писали: "Ви виграли квартиру в Києві", – або подібні тексти із назвами цінних призів. Для отримання квартири чи іншого подарунку потрібно всього лише перерахувати певну суму грошей на картку організатора "акції".

Про новий вид фінансового шахрайства інформувала Нацкомфінпослуг (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг).

Щоб викликати у адресатів повідомлень довіру, вказувалися назви фінансових установ та їхні сайти. А на сайтах розміщали фейкові свідоцтва Нацкомфінпослуг за підписом чинного члена комісії Олександра Залєтова. Насправді ж станом на 21 лютого 2019 року зазначені в переліку фінансові компанії не зареєстровані в Державному реєстрі фінансових установ. Розслідуванням займається Нацполіція.

Для уникнення небезпеки потрапити "на гачок" шахраям публікуємо повний список залучених у злочинну схему "компаній" та сайтів:


Хіти тижня. Журнал звільнив з роботи редакторку, яка "сплутала" похорон Героя України з вуличним фестивалем

субота, 7 грудень 2019, 4:00

Євгенія Пліхіна залишає посаду заступника головного редактора журналу Cosmopolitan. Головний редактор журналу Cosmopolitan Україна Олександра Буринська висловила офіційну позицію бренду про скандал з замредактором Євгенією Пліхіною. Про це повідомляють...

Маленька радість: Через два дні після пожежі в одеському коледжі знайшли живу кішку Соню (фото)

субота, 7 грудень 2019, 0:20

Інстинкт допоміг пухнастій тваринці знайти найбезпечніше місце в палаючій будівлі. "При пожежі в Одесі, на Пушкінській вижила триколірна кішка Соня, яка була "приписана" до Інституту біології Чорного моря НАНУ: вона сховалася в коридорі Інституту на п'...