"Високий стрибок": Стало відомо, кому належала військова база в Антарктиді і чому вона припинила своє існування

Найпівденніший форпост "Холодної війни" мав зупинити солдатів Сталіна від окупації шостого континенту. Потужна база створювалась у роки коли Третя світова здавалася неминучою і очікувалась з місяць на місяць.

Видатний уламок "Холодної війни"

Загублена у льодах Антарктики військова база виявилась американського походження. Про це пише відомий дослідник післявоєнного періоду з США Нік Кемпбелл. За його твердженням, це об'єкт 1950 року споруди, який пізніше законсервували, а далі вивезли залишки обладнання, зазначають Патріоти України.

Як пише Кемпбелл, база була облаштована під час американської військової експедиції «Високий стрибок». І кілька років підтримувалася в режимі очікування нових сил. Передбачалося розширити цю базу через радянську військову загрозу в 1950-х. Однак вже до 1960-го стало зрозуміло, що СРСР не зможе сконцентрувати значні сили на полярному континенті і тому базу згорнули.

До кінця 50-х військова база знаходилася в напівзгорнутому стані. Її регулярно відвідували американські полярники з дослідницької бази «Амундсен-Скотт», перевіряючи наявність законсервованого устаткування. У холодну ж пору вона стояла покинутою. Однак уже через кілька років базу почало заносити снігом. Її місце розташування змінювалося п'ять разів через сповзання в море шельфового льодовика, на якому вона розташовувалася. База «Літл Америка», котра знаходилась неподалеку, була в кращому стані, але здебільшого слугувала цивільним цілям і на ній перебував цивільний персонал.

У 1950-ті роки Літл-Америка служила американської науковою базою при проведенні дослідницьких програм по Південному полюсу під час Міжнародного геофізичного року (1957). Туди й евакуювали залишки секретної військової бази США.

На початку лютого Землю накриє сильна магнітна буря: Лікарі розповіли, як пережити без шкоди для здоров’я

середа, 1 лютий 2023, 8:27

Ще кілька магнітних бур накриють Землю до кінця зими 2023 року. Загалом у лютому буде 4 магнітні бурі, одна з них на початку місяця може спричинити погане самопочуття у метеозалежних людей, передають Патріоти України. Її варто очікувати 5 лютого. Крім ...

Опади у більшості областей: Синоптики уточнили прогноз погоди на 1 лютого

середа, 1 лютий 2023, 8:00

У середу, 1 лютого, в Україні прогнозують опади. Мокрий сніг накриє більшість областей на заході, сході та півночі. Лише на півдні країни відносно сухо, повідомив Укргідрометцентр. На високогір'ї Івано-Франківської та східної частини Закарпатської обла...