"Високий стрибок": Стало відомо, кому належала військова база в Антарктиді і чому вона припинила своє існування

Найпівденніший форпост "Холодної війни" мав зупинити солдатів Сталіна від окупації шостого континенту. Потужна база створювалась у роки коли Третя світова здавалася неминучою і очікувалась з місяць на місяць.

Видатний уламок "Холодної війни"

Загублена у льодах Антарктики військова база виявилась американського походження. Про це пише відомий дослідник післявоєнного періоду з США Нік Кемпбелл. За його твердженням, це об'єкт 1950 року споруди, який пізніше законсервували, а далі вивезли залишки обладнання, зазначають Патріоти України.

Як пише Кемпбелл, база була облаштована під час американської військової експедиції «Високий стрибок». І кілька років підтримувалася в режимі очікування нових сил. Передбачалося розширити цю базу через радянську військову загрозу в 1950-х. Однак вже до 1960-го стало зрозуміло, що СРСР не зможе сконцентрувати значні сили на полярному континенті і тому базу згорнули.

До кінця 50-х військова база знаходилася в напівзгорнутому стані. Її регулярно відвідували американські полярники з дослідницької бази «Амундсен-Скотт», перевіряючи наявність законсервованого устаткування. У холодну ж пору вона стояла покинутою. Однак уже через кілька років базу почало заносити снігом. Її місце розташування змінювалося п'ять разів через сповзання в море шельфового льодовика, на якому вона розташовувалася. База «Літл Америка», котра знаходилась неподалеку, була в кращому стані, але здебільшого слугувала цивільним цілям і на ній перебував цивільний персонал.

У 1950-ті роки Літл-Америка служила американської науковою базою при проведенні дослідницьких програм по Південному полюсу під час Міжнародного геофізичного року (1957). Туди й евакуювали залишки секретної військової бази США.

Момент падіння уламка російської ракети в Києві зняли на відео - ледь не влучив у маршрутку

понеділок, 29 травень 2023, 15:30

Падіння уламків збитої російської ракети у Києві було зафіксоване на камеру стеження, відео з якої вдалося отримати кореспондентам ТСН. Про це йдеться у включенні ТСН, передають Патріоти України. Так, кореспондентка Наталка Нагорна повідомила, що отрим...

За 3 секунди ухвалив найбільше рішень у житті: Український пілот розповів про падіння літака, під час якого вижив

понеділок, 29 травень 2023, 14:50

На жаль, під час виконання бойових завдань, захищаючи небо над Україною, наші Повітряні сили втрачають літаки. В одному з таких був пілот Дмитро "Ектор" Шкаревський. Він розповів, що сталося, передають Патріоти України. У лютому під час бойового вильот...