За заклики до війни: Відомий український канал оштрафували майже на 100 тис. гривень

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення 7 лютого оштрафувала український телеканал NewsOne на 96 530 грн за заклики до війни або її пропаганду і розпалювання ворожнечі. Ця сума становить 25% розміру ліцензійного збору. Канал має сплатити штраф протягом 30 днів, повідомляють Патріоти України.

Санкція штрафу призначена за результатами позапланової перевірки каналу після висловлювань ведучих і гостей ефірів NewsOne, які лунали у програмах каналу у серпні-жовтні 2018 року. Йдеться про Олену Лукаш, В'ячеслава Піховшека, Руслана Коцабу, Євгена Червоненка, Андрія Лесика, Михайла Добкіна і Дмитра Співака.

За словами члена Нацради Сергія Костинського, під час моніторингу були зафіксовані висловлювання, що містять ознаки порушення частини 1 статті 28 закону "Про інформацію" (заклики до ворожнечі та інше) і абзацу 4 частини 2 статті 6 закону "Про телебачення і радіомовлення" (заклики і пропаганда війни, розпалювання ворожнечі і ненависті).

Також Нацрада отримала лист Служби безпеки України з інформацією про поширення в ефірі NewsOne в окремих програмах висловлювань, що містять заклики до агресивних дій, і "систематичне використання кліше російської пропаганди".

За словами Костинського, аналіз тексту висловлювань, зафіксованих моніторингом Нацради, засвідчив заперечення каналом NewsOne присутності російських військ в Україні, виправдання російської агресії, формування уявлення про Україну як суб'єкт стигматизації учасників антитерористичної операції, дифамації щодо українських політиків тощо.

Представників каналу на засіданні Нацради 7 лютого не було. Крім штрафу, Нацрада також зобов'язала NewsOne протягом двох тижнів узгодити свою діяльність із вимогами чинного законодавства. Інакше до каналу можуть бути застосовані інші санкції.


Наче ракова пухлина: Трудова міграція поглинає Україну (відео)

п’ятниця, 24 травень 2019, 16:55

За різними оцінками, нині за межами України працює від двох до п’яти мільйонів людей. Трудова міграція в державі набуває загрозливих масштабів. Наші заробітчани виїжджають за кордон у пошуках кращої долі та вищих зарплат, передають Патріоти України з п...

"Адольфич, а як же Жуков? - Позаду Москва!": Кернес втік від суду закордон

п’ятниця, 24 травень 2019, 16:45

Мережа вже тролить "вибірковий героїзм" харківського міського голови - безстрашно счепився з "хунто-бандерівцями" за проспект Жукова та волонтерський намет, і "сховався в кущі", як відповідати за огидні злочини часів Майдану. Міський голова Харкова Ген...