
Відзначається, що люди не зможуть займатися звичним сільським господарством, через що від голоду помруть ще кілька мільярдів жителів. Через кілька років ядерної зими, вже після того, як в небі знову з'явиться Сонце, на планеті житимуть не більше 10% нинішнього населення Землі.
На думку вчених, є всього два способи уникнути такого розвитку подій. Перший - створити запаси продуктів харчування більше, ніж на п'ятирічний термін. Другий - розробляти технології вирощування альтернативних продуктів харчування, яким не потрібно сонячне світло.
"При сприятливому сценарії в світі все ж збережеться вільний ринок, світова торгівля, система кредитування і обміну інформацією. Найгірший випадок передбачає розвал світової торгівлі, війну всіх проти всіх, розвал державної інфраструктури і розквіт бандитизму. У цьому випадку шанси, що цивілізація збережеться, невеликі", - зазначив Денкенбергер.
Вчені впевнені, що в умовах ядерної зими людство може вижити за рахунок морських ресурсів, бо океанські водорості можуть рости навіть при слабкому сонячному світлі.
Також людство може зайнятися переробкою деревини для вживання її в їжу. При цьому в тирсі можна вирощувати гриби, з її допомогою можна відгодовувати деяких тварин, там можна розводити личинок і інших комах.
Ізраїльська компанія AIR здобула престижне визнання для свого двомісного електролітака AIR ONE. Апарат назвали найкращим персональним літаком 2026 року за версією Robb Report Best of the Best Awards, передають Патріоти України. AIR ONE належить до клас...
Українцям пояснили, як правильно перекладати поширений російський вислів «горящая путевка». Як зазначають мовознавці, в українській мові не використовується калька «горящий» у такому значенні, а натомість застосовуються природні відповідники, передають...