Залишаться без питної води: Екологи анонсували величезну катастрофу в "ЛДНР"

Постраждати можуть і території, підконтрольні українській владі.

Українські гідрогеологи очікують екологічної катастрофи на непідконтрольних територіях Донбасу восени 2019 року. Через затоплення непрацюючих шахт із ядерними та урановими відходами без питної води може залишитися весь регіон, суміжні українські та російські території. Про це пише у своєму блозі Дмитро Кирилов, повідомляють Патріоти України.

На початку листопада так звана влада "ДНР" провели затоплення шахт "Нова" і "2-біс" (частина закритого Микитівського ртутного рудника, - ред.).

Відзначимо, на території Центрального гірського району Донбасу, який розташовано в трикутнику Горлівка - Єнакієве - Торецьке, є 62 проблемні шахти, а також численні склади хімічних відходів, небезпечні виробництва, ртутні рудники і підземні капсули з радіоактивним вмістом. Поруч із ними проходить активна зона лінії фронту.

Тут же протікає канал Сіверський Донець, який забезпечує питною водою регіон. Русло каналу багаторазово пробито при артилерійських обстрілах, моніторинг неможливий. Через війну багато шахт розбито, вода, що виливається через "військові" пробоїни каналу Сіверський Донець - Донбас, йде вниз у гірничі виробки. Працюючі рудники не справляються з водовідливом через приплив води з уже закритих. Території самопроголошених республік географічно вище підконтрольних Україні. З шахт, що закриваються, вода неконтрольовано йде на українські території.

Українкські гідробіології склали таблицю заповнення шахт водою і приблизний час, коли рівень шахтних вод вийде на рівень водоносних горизонтів. Згідно їхніх прогнозів, екологічна катастрофа трапиться для різних шахт у різний час: для одних через 5, для інших через 12 років. Але на деяких об'єктах вона відбувається вже зараз. Вчені наполягають на включенні до держмоніторингу якості питної води результатів аналізів на наявність стронцію і цезію.

Як пише Кирилов, російські проектні інститути презентували так званій владі "Л/ДНР" проект "мокрої консервації" камери з рідкими відходами ядерного вибуху шахти "Юнком", яку Україна 39 років тримала в "сухий консервації".

За інформацією доктора технічних наук, українського гідрогеолога Євгена Яковлєва, затоплення шахт на території "Л/ДНР" набуло масового характеру. Україна відстежувала рівні затоплення 20 шахт на непідконтрольних територіях. Катастрофічно виглядало затоплення шахти "Юнком". "Рівень підйому води в шахті "Юнком" був у три-чотири рази більше, ніж за іншими, початкова швидкість підйому води досягала ураганних темпів - до 4,6 метрів на добу!" - повідомив він.

Гідрогеолог пояснив, що проект росіян полягає в тому, що в разі деформації або повного руйнування камери залповий вихід радіоактивного вмісту не трапився, завдяки підвищенню рівня води в сусідніх шахтах. Це вберегло Сіверський Донець від потужного радіоактивного потоку. "Все буде відбуватися повільно, поступово, протягом декількох років, а значить, не за катастрофічним сценарієм", - пише Кирилов.

Так, обсяг гірничих виробок шахти "Юнком" великий, але в мільйон разів менший, ніж Чорнобиль, проте появи радіонуклідів у питних горизонтах виключати не можна. Ситуація з радіоактивною капсулою для цього об'єкта стане зрозумілою через рік, коли восени 2019 року до неї підійде вода.

Поліція їздила на "терміновий виклик": У лікарні російська пенсіонерка... "ображала" Путіна

п’ятниця, 3 лютий 2023, 11:45

У столиці Росії викликали поліцію в лікарню через те, що одна з пацієнток "ображала" президента Володимира Путіна, інформують Патріоти України. Як повідомляє російський Telegram-канал Baza, виклик в поліцію надійшов з медичного центру імені Бурназяна. ...

"Мені 71, але не поїду додому, поки цю нечисть не виженемо": Мінометник з позивним "Дід" шість років захищає Україну (відео)

п’ятниця, 3 лютий 2023, 11:02

Доброволець підрозділу "Санта" на псевдо "Дідусь" вже 6 років на війні. Все життя він працював інженером. Коли вийшов на пенсію, не захотів сидіти вдома. В 2016 році, вирішив їхати на війну. Що було далі, дивіться в інтерв'ю.