Заробітки за кордоном: Українцям розповіли, що на них чекає в Європі (відео)

Більшість українців, які виїжджають на заробітки в Європу, займається там низькокваліфікованою працею з погодинною оплатою і шестиденним робочим тижнем. Про це розповіла в ефірі ObozTV експерт з питань працевлаштування Тетяна Пашкіна, коментуючи проблему заробітчан, повідомляють Патріоти України.

"У нас є обмеження по еміграції, тому що наші люди, на жаль, не знають іноземних мов. Тому поїхати туди інженерами або лікарями вони не можуть", – зазначила вона.

Експерт назвала професійні сфери, які користуються найбільшою популярністю серед заробітчан. "Це виробнича сфера – це слюсарі, механіки, оператори ЧПК, зварювальники, швачки. Є будівельники – це монтажники, муляри. Також різноробочі, студенти, початок кар'єри і домашній персонал. Це некваліфікована праця, за яку виплачують 1000-2000 євро залежно від країни. У більшості своїй це не окладова робота, а погодинна. Це може бути 10-12-годинний робочий день, шестиденний робочий тиждень з можливістю отримувати додаткові кошти, якщо ви працюєте в суботу та неділю", – розповіла Пашкіна.

За її словами, у заробітчан може з'явитися можливість додаткового кар'єрного зростання, "якщо ви захочете вивчати додатково польську або чеську мову".

"Ви можете приїхати як різноробочий, на будівництві три місяці побути, потім перекваліфікуватися в муляри, і до кінця року, якщо ви знаєте чеську мову і непоганий муляр, можете стати бригадиром і отримувати вже зовсім інші кошти. Є деякі зарубіжні роботодавці, які пропонують курси чеської і польської мови, щоб людина швидше адаптувалася, більше заробляла і на довше залишалася", – додала експерт.

Може загинути багато людей: Кримському мосту напророкували сумну долю

понеділок, 14 жовтень 2019, 7:24

Російська окупаційна влада відмовляється пускати потяги по Кримському мосту, незважаючи на обіцянки, так як це може зруйнувати нестійку конструкцію. При цьому рано чи пізно моста не стане. Про це "Радіо Свобода" заявив російський незалежний експерт, ка...

День захисника України: Чим 14 жовтня принципово відрізняється від 23 лютого

понеділок, 14 жовтень 2019, 7:11

У понеділок, 14 жовтня, по всій Україні відзначається нове державне свято - День захисника України, покликане замінити колишній День захисника Вітчизни, який відзначався 23-го лютого, передають Патріоти України. Чому вибір припав саме на цю дату і чим ...