Здавалося б пошарпаних сімейних бюджетів після Новго Року і новин про наближення нової ядерної гонки достатньо, щоб зіпсувати святковий настрій на початку 2019 року. Але астрономи підкинулі дров у вогонь і оголосили, що сусідня галактика обов'язково зіштовхнеться з Чумацьким шляхом, після чого наша Сонячна система потрапить у космічну вирву, пише The Guardian, повідомляють Патріоти України.
Зловісне відкриття було зроблене на основі комп'ютерної симуляції руху карликової галактики під назвою Велика Магелланова хмара. Вона - одна з багатьох галактик-супутників, які обертаються навколо Чумацького шляху. Як виявилося, замість того, щоб рухатися по орбіті на безпечній відстані чи відірватися від гравітаційного поля нашої галактики, Великій Магеллановій хмарі судилося врізатися в неї. Наразі вона розташована на відстані приблизно 163 тисяч світлових років від нашої галактики.
Вона рухалася зі швидкістю 400 кілометрів на секунду вглиб Всесвіту. Але симуляція астрофізиків з Університету Дархама виявила, що Велика Магелланова хмара сповільнилася і розвернулася в бік Чумацького шляху. Тож зіткнення галактик відбудеться приблизно через 2,5 мільярди років. Хоч вірогібність зіткнення зірок і планет мала, удар цілої галактики, маса якої в 250 мільярдів разів перевищує масу Сонця, стане нищівним. "Весь Чумацький шлях здригнеться. А ціла Сонячна система може вилетіти у відкритий космос", - сказав директор Інституту обчислювальної комології Карлос Френк.
"Якщо це дійсно станеться, я не бачу можливості для наших нащадків пережити таке", - додав він. У свою чергу вчений Маріуш Каутун підрахував, що вірогідність того, що Сонячна система після зіткнення полишить Чумацький шлях дуже мала. За його підрахунками, шанси, що це станеться, не перевищують 1-3%.
Ілон Маск несе відповідальність за смерті дітей у найбідніших країнах світу, які стали наслідком закриття американського агентства з міжнародної допомоги і розвитку (USAID). Таке звинувачення озвучив мільярдер-філантроп, засновник компанії Microsoft Бі...
Українським водіям не варто заправлятися на маленьких АЗС, принаймні до кінця травня-початку червня, оскільки існує ризик отримати неякісний бензин. Таку думку висловив паливний експерт, засновник логістичної групи компаній "Прайм" Дмитро Льоушкін, пер...