У Краматорську Донецької області побили журналіста-фрілансера Андрія Романенка, коли він знімав, як під час дощу в міському парку клали асфальт. Постраждалий розповів "Радіо Свобода", що увечері 9 грудня побачив, як будівельна бригада, попри сильний дощ і сніг, ремонтує одну зі стежок в парку імені Пушкіна, повідомляють Патріоти України.
За словами Романенка, він вирішив зафіксувати неефективне використання коштів платників податків. "Будівельники мене впізнали, ми трохи поспілкувалися, я почав знімати. Але якийсь чоловік – напевне, бригадир, – підійшов і спитав, що я знімаю. Я відповів, що знімаю, як витрачаються бюджетні гроші", – розповів журналіст.
"Він мені почав розповідати, що не можна знімати ані людей, ані техніку, але я відповів, що я журналіст і маю на це право, оскільки йдеться про бюджет", – продовжив Романенко. Після цього чоловік напав на нього, вдарив по обличчю, відібрав телефон і змусив силою видалити відео, яке зняв журналіст.
Одразу після нападу Романенко подав заяву в поліцію про перешкоджання журналістській діяльності. Замовником будівельних робіт на реконструкцію парку виступає управління капітального будівництва міської ради Краматорська, каже він.
У міській раді від коментарів поки відмовилися, але пообіцяли надати їх згодом. Поліція відкрила кримінальне провадження за фактом нападу на журналіста, підтвердила прес-офіцер краматорського відділу ГУ НП в Донецькій області Валерія Осипець. Події кваліфікували за частиною 1 статті 171 Кримінального кодексу України.
Наразі особа нападника правоохоронцям не відома. "Зараз встановлюється точне місце злочину, після цього буде з’ясовано, хто проводив будівельні роботи", – повідомила Осипець.
Голова Національної спілки журналістів Сергій Томіленко заявив, що у профспілці стурбовані високим рівнем агресії щодо журналістів і в Києві, і в регіонах.
"Ми розраховуємо на оперативне розслідування місцевою поліцією факту грубого перешкоджання Андрію Романенку, водночас, НСЖУ звернеться також до міської влади Краматорська з пропозицією провести службове розслідування інциденту та публічно засудити агресивну поведінку комунальників", – заявив Томіленко.
Умисне перешкоджання законній професійній діяльності журналістів карається штрафом або арештом до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 3 років.
На війні проти російських бойовиків загинув грузинський доброволець - 24-річний Леван Лохішвілі. Про це повідомляє Ехо Кавказа, передають Патріоти України. Зазначається, що захисник загинув 19 листопада у Херсонській області внаслідок вибуху саморобног...
В Україні протягом дії воєнного стану пенсіонери-чорнобильці щомісячно будуть отримувати доплату до пенсії у розмірі 2361 грн. Про це йдеться у проєкті закону № 12000, передають Патріоти України. Зазначається, що відповідно до нового законопроєкту про ...