Сучасна українська поетеса, прозаїк і художниця, лауреат Шевченківської премії Емма Андієвська заявила, що половину літературних творів Росії створили українці. На долю інших "інородців" теж припадає питома частка. Так скільки ж там великих великоросів?

Про це 86-річна письменниця, яка живе в Німеччині, розповіла в інтерв'ю "Радіо Свобода", зазначивши, що немає таких місць, де не було б українців, зазначають Патріоти України.
"Половина російської літератури створена українцями, а що з цього українцям?! Короленка, Зощенко... -енки, -енки... Куди не плюнь - скрізь українці! А Гоголь чому зійшов із розуму? Тому що хотів кон'юнктури! А у нього було забагато українства!" - заявила письменниця.
Також вона додала, що за допомогою російської мови неможливо створити щось нове.
"Це все легенди, що, мовляв, російською мовою... Російською мовою нічого не можна творити, можна тільки перекладати!" - вважає Андрієвська.
Водночас, письменниця вказала на роль української мови як основного фактора, який формує націю, підкресливши, що для неї Україна "на кожному клаптику, де хтось говорить українською і відчуває себе українцем, а не загально-там-якимсь-нацменом".
Наприкінці тижня в Україну прийде хвиля сильної спеки, яка охопить більшість регіонів країни. Температура повітря місцями сягатиме +35…+37°С. Про це розповіла синоптикиня Наталка Діденко у проєкті "Тепер головне" на Еспресо, передають Патріоти України....
Через відключення світла та нестачу бензину припинилися постачання товарів широкого спектру у роздрібній мережі. Проблеми з електрикою та паливом в окупованому Севастополі призвели до того, що там закрилася частина магазинів та ринків, перестав ходити ...