Зникнення цінних ікон із Києво-Печерської лаври: Спливли несподівані деталі

Основна частина цінностей Києво-Печерської лаври, включаючи мощі святих і цінні ікони, викрадена не була. Про це у четвер, 17 січня, на прес-конференції за підсумками роботи у 2018 році заявила заступник міністра культури України Тамара Мазур. Вона озвучила результати перевірок, повідомляють Патріоти України.

"Із того, що ми передавали, основна частина і найцінніші речі на місці. Передавалася гробниця з мощами. Наша комісія переконалася — мощі є", — розповів заступник міністра, зазначивши однак, що їхнє походження підтвердити неможливо.

Мазур також наголосила, що дві цінних ікони вже були повернуті заповіднику. "Станом на сьогодні два найцінніших об'єкти були передані в заповідник монастирем. Я можу помилятися, але це дві ікони, два медальйона, які були повернуті", — пояснила вона.

Тамара Мазур

За словами заступника міністра, з'ясувалося також, що на території Лаври РПЦ в Україні були побудовані на підставі оренди багато об'єктів, через їхню невідповідність дозволам було відкрито кримінальне провадження.

"Не пхатися одразу до ТЦК": Військовий дав поради охочим долучитися до армії

четвер, 22 лютий 2024, 15:37

Військовий-доброволець Петро Кошуков дав поради тим, хто хоче вступити до лав української армії. Про це військовослужбовець розповів "Громадському радіо", передають Патріоти України. На думку Кошукова, для 40-річних армія – гарний спосіб долати кризу с...

Нажите "непосильним трудом": У голови Чернігівської обласної ВЛК знайшли $1 млн (відео)

четвер, 22 лютий 2024, 12:40

Під час обшуків у колишнього голови Чернігівської обласної Військово-лікарські комісії в одній з квартир у Києві було знайдено майже $1 млн. Про це повідомляє «Суспільне», передають Патріоти України. Як зазначається, обшуки проводились 21 лютого в рамк...