94-річна психолог Едіт Егер, яка пережила Аушвіц, порадила, як жити під час війни

Едіт Егер спеціалізується на психологічних травмах внаслідок війни.

Американська докторка психології, 94-річна Едіт Егер, яка спеціалізується на психологічних травмах внаслідок війни, дала кілька порад, як навчитися жити в цей страшний час. В юності вона пережила Аушвіц, а тому все життя на власному досвіді аналізувала поведінку "жертви", "вцілілого" та навчала цього інших постраждалих, передають Патріоти України.
Українці також отримали від неї кілька дієвих порад про те, як впоратися з відчуттям ненависті та безвиході. Про це Едіт Егер розповіла в інтерв'ю НВ, пише Обозреватель.

Навчитися жити, а не виживати

Щоб позбутися щохвилинної тривоги через майбутнє та відчуття безвиході від того, що неможливо змінити минуле, психологиня радить винести уроки з трагічних подій та зосередитися на сьогоденні.
"Важливо позбутися двох речей, перше – це почуття провини з приводу минулого. Від думок, що можна було б зробити інакше, адже в минулому нічого вже змінити не можна. Друге – це хвилювання про майбутнє, ми постійно переживаємо про майбутнє, про речі, які, можливо, ніколи не трапляться", – йдеться в коментарі.

Позбутися почуття провини

За словами експертки, минуле неможливо змінити, проте його потрібно навчитися правильно пережити і позбутися почуття провини. Для цього вона радить "пропустити через себе" усі емоції, які накопичилися всередині.
"Багато років я переживала різні почуття, і їх важливо пережити і дати собі можливість ними наповнитися – гнівом, люттю, скорботою. Я багато говорю про тріаду: "горювання-почуття-зцілення". Для того, щоб відгорювати, важливо почати відчувати, дати почуттям проявитися", – запевнила Едіт Егер.
Вона порадила не позиціонувати себе як жертву, запитуючи: "Чому я? За що це мені? а закцентувати увагу на тому, що війну вдалося пережити чи вижити під час бойових дій і запитати в себе: "Що далі?"

Не забороняти собі радіти

Едіт Егер наголосила, що "дозволяти" собі радощі, означає – контроль над життям, де ти собі щось забороняєш, а тому повною мірою не відчуваєш свободу. До того ж, обмеження себе в приємних дрібницях не допомагає, а тільки грає на руку ворогу, що з цією метою прийшов на українські землі.
"Дайте відповідь собі на питання – як вам допомагає те, що ви собі забороняєте щастя і радість Як це допомагає тим, кого ви любите і хто вас любить? Любов та провина не можуть співіснувати. Там, де з’являється провина, зникає любов. Важливо не вбивати в собі любов і надію", – пояснила психологиня.

Ненавидіти – нормально, але не можна застрягати в цьому відчутті

Експертка, базуючись на власному досвіді, розкрила, що відчувати лють і ненависть під час війни – нормальне явище, яке не потрібно "ховати" в собі. Однак, проживаючи негативні почуття, важливо не застрягнути в них надовго.
"Почуття важливо пережити і дозволити їм вийти — кричати, біситись, виявляти ненависть. Але важливо не застрягнути в цьому прояві запеклих емоцій, тому що, інвестувавши в них багато себе, ми раптом можемо віддалитися від свого життя і сховатися від нього в ненависті", – йдеться в повідомленні.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

«Російські солдати ризикують "замерзнути до смерті“ через загрозу розгортання сибірського антициклону», — американський експерт

неділя, 27 листопад 2022, 1:00

Прихід суворих зимових умов в Україну має стати переломним моментом у російському вторгненні, оскільки тисячі кремлівських солдатів ризикують «замерзнути до смерті». Аналітик з питань оборони і безпеки професор Майкл Кларк повідомив, що мобілізовані ро...

Жданов спрогнозував, чи зможе РФ накопичити 100-тисячне угруповання в Білорусі для повторного наступу на Київ

неділя, 27 листопад 2022, 0:33

Військовий експерт Олег Жданов розповів, чи зможе Росія накопичити 100-тисячне угруповання у Білорусі для повторного наступу на Київ. Про це Жданов повідомив на своєму YouTube-каналі 26 листопада, передають Патріоти України. "Вони (російське військове ...