А ви це знали? Чому в СРСР на стіни вішали килимиі звідки пішла ця традиція

Цей пережиток радянського минулого ще можна зустріти в деяких будинках і квартирах, але мало хто задумується, навіщо люди вішали килим на стіну, передають Патріоти України.

Вважається, що моду вішати килими на стіну до Радянського Союзу привезли з Туреччини. Хоча саму ідею підгледіли на Сході, проте її трохи змінили під своє житло. Така традиція одразу сподобалася радянським людям, адже килим з візерунками мав "багатий" вигляд і підкреслював високий статус господаря. Додатково такий дизайн мав ще й практичне значення.

Економія шпалер

Шпалери за радянські часи були дефіцитним і доволі дорогим товаром, який можна було дістати лише через "правильні" знайомства. А тому завдяки килимам на стінах радянські громадяни могли трохи схитрувати й заощадити. Масивні стінки також допомагали впоратися з цим завданням. За килимами і стінками не потрібно було клеїти шпалери. Таким чином цінний матеріал заощаджували.

Килим на стіні також допомагав врятувати господарів житла від ремонту. Якщо у стіні утворювалася дірка чи шпалери десь псувалися, їх просто завішували декором.

Престиж

Настінні килими за радянських часів були ознакою добробуту й достатку родини. Недаремно люди стояли у величезних чергах, щоб лише їх "дістати". А ще за такі полотна з візерунками були готові віддати будь-які гроші. Люди могли навіть по кілька років виплачувати кредит за такий символ престижу. А тому не дивно, що таку вартісну річ вішали на найвиднішому місці в оселі. Килими навіть заведено було дарувати на весілля і передавати у спадок.

Затишок

Килим міг магічним чином перетворити радянське житло. Голі й нудні стіни перетворювалися на м'яке ворсисте полотно з цікавими візерунками.

Практичний бік

Дуже часто килим вішали на стіну в спальні біля ліжка. Робили так, щоб людину не обдувало холодом, коли вона спить. А ще радянські квартири не могли похвалитися хорошою шумоізоляцією, оскільки їхні стіни були дуже тонкими. Килим допомагав трохи відгородитися від сусідів і приховати від них зміст розмов у родині.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Народні прикмети на 11 квітня. Зірвана цього дня гілка берези українцями спрадавна вважалася не лише окрасою оселі

п’ятниця, 11 квітень 2025, 7:05

11 квітня за новим стилем вшановують пам'ять священномученика Антипа Асійського, мученика Мартиніана і святого Калініка Черніцького. За старим стилем у сьогодні згадують священномученика Марка, єпископа Арефусійського. У народі свято 11 квітня було від...

Навіть заради вбивства гіпотетичних японців: The Economist назвав кілька причин, чому китайські солдати воюють в Україні

четвер, 10 квітень 2025, 22:45

Після того, як президент України Володимир Зеленський опублікував у себе в соціальних мережах відео з громадянами Китаю, які опинилися в полоні ЗСУ, МЗС Китаю відповіло, що перевіряє заяви української сторони і що не підтримує участь своїх громадян "у ...