Нові українські бойові машини піхоти M2 «Бредлі» зазнають пошкоджень і потребують швидкого ремонту, пише The Washington Post. Близько десятка "Бредлі" було знищено, повідомив високопоставлений представник американського оборонного відомства.
Дані Oryx, військового аналітичного сайту, який підраховує візуально підтверджені втрати, показують, що ще кілька десятків отримали пошкодження різного ступеня.
Багато з них були відремонтували та повернули на поле бою. Деякі з них мають відправити до Польщі для більш серйозного ремонту.
Загалом Сполучені Штати виділили 190 "Бредлі", і більш ніж половина з них були передані оперативним підрозділам в Україні, повідомив WP чиновник, який говорив на умовах анонімності.
Втрати техніки були очікуваними і не збентежили українське командування. У нещодавньому інтерв'ю The Washington Post генерал Валерій Залужний, головнокомандувач Збройних сил України, сказав, що Київ отримав ці машини не для того, щоб їздити на них на парадах, а на полі бою вони стають мішенями. "Так, ми їх втрачаємо. Небагато, скажімо так, але втрати є. Від цього нікуди не дінешся", – сказав він.
Але навіть попри перші пошкодження, українські війська відчули переваги нової техніки. Найбільшим плюсом, за словами солдатів, є те, що "Бредлі" захищає всіх, хто перебуває всередині – зазвичай солдати отримують лише незначні поранення, якщо машина наїжджає, наприклад, на протитанкову міну.
"Бредлі" зупиняються через пошкодження гусениць, залежно від того, на яку міну вони наїжджають, що обмежує можливості українців проривати ними оборону росіян. Більшість "Бредлі", які ремонтуються – журналісти The Post бачили щонайменше шість у лісі, де вони побували – були пошкоджені внаслідок вибухів мін.
Українські військовослужбовці розповіли про зміну стратегії після перших втрат техніки. Через щільні мінні поля, які можуть пошкодити транспортні засоби, солдати тепер просуваються невеликими групами і пішки.
Деякі види ремонту Bradley можуть зайняти всього кілька годин. Іншим потрібно кілька днів. Деякі машини позначені як "донори" – це означає, що українці знімають з них придатні для використання деталі, щоб встановити їх на інші, менш пошкоджені "Бредлі", а потім заповнюють "донорську" машину зламаними деталями, перш ніж відправити її на більш масштабний ремонт на заводі в Польщі.
Одне з перших обмежень для того, як швидко українці зможуть відремонтувати "Бредлі" і повернути їх на поле бою: нестача запасних частин, кажуть військові.
На фронті було знищено близько 10 американських Bradley, ще близько 20 отримали пошкодження різного ступеня - деякі БМП довелося відправляти на ремонт до Польщі, пише The Washington Post з посиланням на коментар високопоставленого представника Пентагону і дані OSINT-спільноти Oryx.
Журналісти верифікували Bradley лише у 47-ї ОМБр ЗСУ, яка бере участь у боях на Запорізькому напрямку. Повідомляється, що підбиту техніку вельми успішно лагодять самі військові.
У Пентагоні на умовах анонімності повідомили WP, що через відсутність в України ефективної авіаційної компоненти ЗСУ не можуть використовувати Bradley повною мірою.
Ремонт деяких Bradley може зайняти всього кілька годин. Іншим потрібно кілька днів. Деякі автомобілі позначено як "донори", що означає, що ЗСУ знімають придатні для використання деталі для установки на інші, менш пошкоджені БМП, а потім заповнюють "донора" зламаними деталями для ремонту у Польщі. Військові скаржаться, що зараз відчувають нестачу запасних частин.
У Польщу ж було відправлено, за даними Пентагону, менше 10 Bradley, а в деяких випадках в Україну відправляли нові БМП, щоб не чекати повернення полагодженої техніки тижнями.
Військові КНДР вже перебувають в окупованому Маріуполі та на захоплених росіянами територіях Харківської області. Про це повідомляє CNN із посиланням на джерело в СБУ, передають Патріоти України. За словами співрозмовника, до Маріуполя прибули "технічн...
"Друзі мої, маю багато запитань щодо крайнього ворожого удару по Дніпру балістичною ракетою середньої дальності. Відповідаю: головне – не панікувати, а далі кожен на своєму місці боротися за Україну", - пише лідер українських добровольців Дмитро Ярош н...