Аналітики на двох конкретних прикладах оцінили, чи є у російської армії зенітні комплекси, які здатні збивати українські протикорабельні ракети "Нептун".
Як пише Defense Express, під час атак на два російські кораблі ("Москва" і "Адмірал Ессен"), щоб відбитися від "Нептунів", окупанти використовували засоби радіоелектронної боротьби (РЕБ), а не задіяли свої корабельні засоби протиповітряної оборони (ППО).
"На вже потопленому крейсері "Москва" стояло 64 пускові установки під корабельну версію С-300Ф "Форт", 4 пускові установки ЗРК "Оса-МА" і 6 шестиствольних артустановок АК-630 калібру 30-мм. Але жодна з цих систем ППО навіть не була приведена у бойове положення", - зазначили аналітики.
Що стосується фрегата "Адмірал Ессен", то, за інформацією експертів, на ньому встановлено дві шестиствольних артустановки АК-360 і дві пускові установки на 12 осередків зенітного ракетного комплексу "Штиль-1" з боєкомплектом 24 ракети 9М317 від ЗРК "Бук-2м":
"Але щось і тут "пішло не так" з системами ППО... якщо для протидії нашому "Нептуну" ворог був змушений задіяти не кінетичні засоби (тобто зенітні ракети), а засоби радіоелектронної боротьби".
Нагадаємо, командувач Військово-Морськими силами ЗСУ Олексій Неїжпапа нещодавно розповів, що українські протикорабельні ракети "Нептун" у квітні 2022 року були використані для атаки на російський фрегат "Адмірал Ессен". І сталося це до того, як ракети пройшли весь процес випробувань. Таким чином, комплекс "Нептун" закінчував випробування атаками по реальних цілях.
Християни східного обряду 24 лютого за новим стилем відзначає здобуття голови Іоанна Предтечі. В Іванів день на українців чекали перших ознак весни. У лісах вже з'являлися перші підсніжники та проліски. Починали прилітати та будувати гнізда перелітні п...
Ставка призначила командирів армійських корпусів, визначений їх склад. Організаційні зміни мають відбутись протягом місяця. Рішенням Верховного головнокомандувача В.Зеленського, головнокомандувача ЗСУ О.Сирського, командувача НГУ О.Півненко призначено...