
"Санкції не працюють, ага. Ангола повідомила російській алмазній компанії "Алроса", що не бажає бачити росіян у спільному видобутку алмазів на родовищі Катока. Це сталося через санкції на російську алмазну індустрію і конкретно на "Алросу", бо банки відмовляються працювати з Анголою через присутність у видобутку росіян", - пише журналіст Антон Швець на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:
"Ангольці просять "Алросу" вийти зі спільного підприємства з видобутку, принаймні поки санкції не знімуть. У відповідь росіяни вимагають компенсацій. Як завжди в росіян – величезних. Ангола платити, зрозуміло, не бажає, бо ситуація в економіці Анголи дуже складна. Ангола пропонує росіянам принаймні на деякий час відвалити.
Але проблема в тому, що експорт Анголи – не тільки алмази, але ще й нафта. І найбільшим покупцем ангольської нафти є США. Окрім того, США беруть участь у переоснащенні армії Анголи.
США бажають викинути з Анголи не стільки росіян, скільки Китай (майже половина боргу Анголи – китайська, і це не включає борги підприємств). Відповідно, росіяни зважають на те, що пауза може бути лише гарною назвою для припинення співробітництва взагалі.
США важливі для Анголи не лише через складну економічну ситуацію, а й через політичну ситуацію, бо опозиція норм піджимає ангольську владу. І зустрічі з Байденом для ангольської влади дуже важливі.
Цікаво, як це все розрулить "Алроса". "Вагнерів"-то немає вже".
Українцям пояснили, як правильно перекладати поширений російський вислів «горящая путевка». Як зазначають мовознавці, в українській мові не використовується калька «горящий» у такому значенні, а натомість застосовуються природні відповідники, передають...
Наліт українських дронів на Москву 18 червня продемонстрував нездатність протиповітряної оборони столиці країни-агресорки (яка донедавна вважалася найбільш ешелонованою та непробивною в Росії) запобігти прориву. Причому це вже не перший випадок, коли м...