"Апостол розколу": ​Філарет проти Порошенка, Томоса та ПЦУ, наслідки для України

Для України існування власної церкви, незалежної від впливу іноземних держав – це запорука побудови незалежної держави, як в культурному розумінні, так й в геополітичному.

"Стало відомо, що справу проти Порошенка через Томос відкрили за заявою Філарета. У цьому кроці поєднується бажання повернути у свої руки церковну владу й кошти. Але, окрім впливу на Порошенка ця справа також вплине на становище Православної Церкви України й православ’я загалом", - пише Денис Шабанін у своєму блозі, передають Патріоти України, та продовжує:

"Після отримання Томосу й створення Православної Церкви України (ПЦУ) Філарет і його найближче оточення фактично втратили частину влади в українській церкві й з огляду на дії навколо п’ятого президента, Томосу й Православної Церкви України – вони готові докладати зусиль, аби її собі повернути. Докладати зусиль не для зміцнення української церкви й православ’я, а для захисту власних інтересів.

Іронія в тому, що у 2019 році Філарет отримав звання героя України від Порошенка за сприяння отримання Томосу й за те, що «був, є і залишається духовним лідером українського народу», — цитата п'ятого президента. Швидше за все, допомагаючи у створенні ПЦУ, Філарет мріяв про те, що він її очолить, отримає для себе усі митрополичі преференції, відповідно задовольнивши матеріальні потреби київського патріархату й власне его.

З огляду ж на реалістичність визнання Порошенка винним й здоровий глузд можна сказати, що ця справа не має абсолютно ніякого сенсу. У ПЦУ вже заявили, що ця справа «приклад використання супротивниками незалежності УПЦ юридичної системи, правоохоронних та судових органів України з метою перешкоджання розбудові та розвитку Православної Церкви України, процесу її міжнародного визнання, свободі волевиявлення релігійних громад».

Засудження Порошенка через отримання Томосу й створення ПЦУ найбільшу вигоду принесе лише Російській православній церкві. Делегітимізація торкнеться не лише української церкви, а й загалом перерозподілу церковної влади у православному світі. Оскільки наступним кроком може стати те, що Варфоломія, патріарха Константинопольського, також визнають винним у тому, що він сприяв «загостренню релігійної ворожнечі в Україні».

РПЦ, яка чомусь називає себе в Україні УПЦ МП, отримає з того процесу найбільше зиску. Бо саме РПЦ з моменту створення Православної Церкви України втратила найбільше. Зокрема, так звану першість московського престолу над київським. Оскільки ПЦУ отримали визнання з рук Константинопольського патріарха й увійшла до світового списку православних автокефалій, куди також входять Польська православна церква, Єрусалимська православна церква, Болгарська православна церква й та ж сама Російська православна церква.

Для України ж існування власної церкви, незалежної від впливу іноземних держав – це запорука побудови незалежної держави, як в культурному розумінні, так й в геополітичному. Оскільки на карті світового православ’я Україна виступає самостійним, незалежним й дуже незручним для Росії гравцем".

Джерело: Site.ua
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Ми не забули ані про нього, ані про його колег": У Третій штурмовій порадили, де ще треба шукати російських агентів

субота, 18 січень 2025, 21:52

Гарною новиною є той факт, що російські агенти отримують підозри. Проте важливо не зупинятися на досягнутому та звернути увагу на Верховну Раду, адже там подібних колаборантів дуже багато. Таку думку висловив підполковник ЗСУ, заступник командира 3 ОШБ...

"Яка реакція батюшок? Жодної!": Через обстріл росіян пошкоджено собор УПЦ МП в Запоріжжі (фото)

субота, 18 січень 2025, 21:33

У Запоріжжі внаслідок ракетного обстрілу, який РФ здійснила у суботу, 18 січня, вибуховою хвилею пошкоджений Свято-Андріївський кафедральний собор УПЦ МП. Військовий прокоментував, як "відреагували" представники собору. Про це військовослужбовець ЗСУ С...