Азербайджан та РФ є головними вигодонабувачами від тиску на Вірменію, - політолог-міжнародник

Ілія Куса, експерт з міжнародної політики аналітичного центру "Український інститут майбутнього", вважає, що Азербайджан хоче взяти під контроль транспортний коридор та створити регіональну логістику, а Росії вигідна така ситуація для обходу західних санкцій. Таку думку він висловив в етері Еспресо, передають Патріоти України.

"На мою думку, Азербайджан та Росія є головними вигодонабувачами від тиску на Вірменію, у тому числі військовим способом. Азербайджану це потрібно, тому що він так і не отримав з 2020 року повний контроль над транспортною логістикою, зокрема над проєктом "Зангезурський коридор", який має з'єднати Азербайджан і Нахічевань (місто в Азербайджані та столиця Нахічеванської Автономної Республіки – ред.). А Росії це потрібно, тому що такий коридор тепер стає дуже актуальним через відсутність у РФ нормальної наземної комунікації з Середземноморським регіоном та Близьким Сходом", - пояснив експерт-міжнародник.

Ілія Куса зауважив, що РФ зараз використовує дороги через Грузію та Іран, але такі шляхи ненадійні, тому що ці країни непідконтрольні Росії та можуть вести свою гру. "Те, що Азербайджан хоче взяти під контроль цей коридор та створити регіональну логістику, то для Росії така історія є вигідною та цікавою, з точки зору обходу західних санкцій. І на мою думку, зараз Азербайджан робить спробу силовим шляхом тиснути на Вірменію, щоб вона пішла на поступки у створенні такого коридору. А росіяни удають, що вони тут ні до чого, хоча ситуативно грають на боці офіційного Баку. Саме цим я пояснюю пасивність Росії під час сьогоднішнього загострення, а також і двох попередніх у цьому році, тобто йде гра за регіональну логістику, яка вигідна й Азербайджану, і Росії", - зазначив Куса.

Джерело: Еспресо.ТV
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Це займе дуже багато часу, але здійсненно": Експерт пояснив, як "викурюватимуть" ворога з Криму

понеділок, 29 травень 2023, 9:44

Військово-політичний оглядач Олександр Коваленко в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив, що на півдні України сконцентровано приблизно 150 тисяч особового складу армії РФ. Під час контрнаступу ЗСУ частина з них буде тікати на окуповану Донеччину, решта - в ...

"Є закономірність": Експерт пояснив, чому Росія майже щодня запускає дрони-какмікадзе по Україні

понеділок, 29 травень 2023, 9:05

Рекордні запуски росіянами дронів-камікадзе "Shahed-136" по Україні можуть свідчити про те, що поставки до Росії цих безпілотників виведені на потоковий рівень, замість окремих партій, як раніше. Таку думку висловив військово-політичний оглядач Олексан...