Баражування - це ще не все: На що здатна іранська ракета 358, яку показували Шойгу під час візиту в Тегеран (відео)

Під час візиту до Тегерану міністру оборони РФ Сєргєю Шойгу показали одразу кілька видів ракет власного виробництва. Серед них опинилась так звана "баражуюча зенітна ракета" під індексом "358". Раніше офіційний Тегеран заперечував у себе існування подібних ракет. Тож презентація для Шойгу "358" є по суті першою офіційною демонстрацією цієї ракети зі сторони Тегерану. Про це пише портал The Drive, передають Патріоти України.

Довжина ракети складає близько 2,7 метра. Вона має три типу крил для маневрування та стабілізації в польоті. Також відомо, що у боєприпаса є інерціальна система навігації та GPS, а також вертикальний гіроскоп. Втім як ракета виявляє та відстежує цілі наразі невідомо. Так само немає інформації щодо успішного застосування ракети 358.

Ця зенітна ракета кружляє в заданому районі, виписуючи "вісімку" в польоті до закінчення палива або ж до ураження цілі. А ось скільки часу "358" може знаходитись у повітрі невідомо. При цьому для гарантованого наведення на ціль ця ракета має одразу 16 інфрачервоних датчиків і лазерний далекомір. Сааму ракету можна розібрати, доставити морем і зібрати уже безпосередньо "в польових умовах".

Номенклатура "358", схоже, походить від внутрішньої системи каталогізації армії США та розвідувального співтовариства США для боєприпасів іранського виробництва. Позначення "351" також пов’язане з ударною крилатою ракетою "Кудс-1", іншою іранською розробкою.

Раніше американські військові повідомляли, що ракета має пакет інерціальної навігаційної системи з супутниковою навігацією, а також вертикальний гіроскоп і блок повітряних даних. Багато з цих компонентів раніше були знайдені на інших іранських безпілотниках. На передній частині зброї також чітко видно кругову систему інфрачервоних датчиків, а також головний самонавідник у носовій частині.

У статті New York Times за 2020 рік говориться, що кільце датчика зброї було розроблено, щоб допомогти знищити існуючі засоби протидії ракетам класу "земля-повітря" з інфрачервоним самонаведенням. Загалом життєздатність цієї концепції залишається відкритим питанням. Низька швидкість ракети вже означає, що вона непридатна для ураження бойових реактивних літаків, що швидко рухаються

Тим не менш, концепція, що лежить в основі ракети 358, дуже інтригуюча. Якщо зброя працює, як описано, її можна буде запускати для безперешкодного знищення літаків та гелікоптерів. І це може бути дуже актуальною зброєю для Росії, принаймні в базовій концепції - для протидії дальнім ударам України, в тому числі в глибині її території.

З моменту прибуття в країну Шойгу зустрічався з різними високопосадовцями оборони та безпеки Ірану. Нагадаємо, Іран був ключовим союзником Росії з початку її повного вторгнення в Україну минулого року.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Морська піхота України просуваються на лівому березі Дніпра Херсонщини, тривають бої біля Кринок – ISW

понеділок, 11 грудень 2023, 6:54

За даними аналітиків Інституту вивчення війни (ISW), на лівому березі Дніпра Херсонщини Сили оборони продовжують наземні операції, утримують позиції, а біля Кринок ведуть бої з ворогом. . У звіті йдеться про те, що українські сили продовжили наземні ...

Народні прикмети на 11 грудня. У День Никона Сухого дівчатам не варто мити голову та розчісувати волосся

понеділок, 11 грудень 2023, 3:25

Православна церква України 11 грудня за новим стилем вшановує пам'ять святого Никона Сухого - сина багатих батьків, який відмовився від спадщини і прийняв чернецтво в Києво-Печерській Лаврі. . 1096 рокупід час нападу половців на Київ чернець потрапив ...