
Запорізька атомна електростанція з березня 2022 року перебуває під контролем російських окупантів. При цьому на ЗАЕС продовжуються ротації спостерігачів Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), проте вони не мають ніякого впливу на те, що відбувається на окупованій станції. Тому у місіях взагалі немає сенсу, вважає експертка з ядерної енергетики та безпеки Ольга Кошарна, передають Патріоти України.
Експерти МАГАТЕ, які наразі інспектують окуповану росіянами ЗАЕС, не мають достатньої кваліфікації. До того ж їх кількість скоротилася, пояснює Ольга Кошарна: «Раніше від МАГАТЕ їздило чотири експерти, наразі їх вже троє. І вони недостатньо кваліфіковані, не мають досвіду експлуатації АЕС. Туди їдуть медичні фізики, експерти з поводження з відходами та обов’язково інспектор з гарантій. Вони не мають достатньо кваліфікації для оцінки технологічних процесів, які відбуваються навіть тоді, коли енергоблоки зупинені й перебувають у холодному зупиненні». Ольга Кошарна вважає за доречне припинити ці місії: «Треба перестати постачати росіянам заручників, яких ті використовуватимуть у своїх цілях».
Нагадаємо, 1 березня 2025 року на ЗАЕС відбулася ротація спостерігачів МАГАТЕ – причому через окуповані території України під супроводом військових російської армії. Очільник МАГАТЕ Рафаель Гроссі наполягав, що це було вимушеним рішенням, продиктованим безпекою експертів.
Відгуки користувачів стали одним із найпоширеніших джерел інформації про онлайн-сервіси, включаючи гемблінг-платформи. Водночас сучасне цифрове середовище характеризується великою кількістю контенту, достовірність якого може суттєво відрізнятися. Це ст...
Як вже повідомляли Патріоти України, 22 червня Повітряні Сили ЗСУ завдали удару у Воронежі по російському військовому підприємству "ВЗПП" - "Воронежский Завод Полупроводниковых Приборов", який виробляє електроніку для крилатих ракет Х-101 та Р-500. . ...