Безумні ігри навколо військового керівництва під час війни це лише вітрина: Хто стоїть за Мар'яною Безуглою та які справи творить "несвята трійця"

Є у фракції СН два не дуже публічних депутати - Юрій Здебський та Олександр Федієнко, які потрапили до «Слуги народу» на тлі тодішньої електоральної ейфорії (2019 року. - ред.). На той час багато сумнівних туди потрапили, це було нескладно зробити навіть «сплячим агентам» недоімперії, - пише Дмитро Корабльов для NEWSUA та продовжує. - Ці два депутати намагаються бути в тіні, але голосування їх видають. Обидва опинилися серед 70 депутатів, які не підтримали законопроєкт про заборону медведчуківської ОПЗЖ та інших проросійських партій. Хтось провалив голосування за відкриття декларацій, але голосував за відкриття ринку землі для іноземних інвесторів, незважаючи на передвиборчі обіцянки.

Щодо зв'язку Безуглої, Здебсього та Федієнка.

Наприклад, Федієнко є автором скандального законопроєкту № 7551 щодо сталінських, без розгляду і слідства, розстрілів військових за невиконання наказу, співавтором якого виступила і Безугла. Не треба пояснювати, наскільки такі провокації негативно впливають на моральний дух ЗСУ і грають на ворога.

А Здебський є членом комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки, де Безугла нещодавно була заступником. І з 2023 року він входить до підкомітету з демократичного цивільного нагляду і контролю, який Мар'яна безпосередньо й очолювала.


Пов'язують цю трійцю і значна лобістська активність.

Окрім законотворчої, Юрій Здебський відзначився ще й іншою діяльністю, зокрема як люблячий батько. Адже тільки така людина могла застосувати свій вплив, щоб допомогти компанії сина Костянтина Юрійовича Здебського «Лігал Фінанс Енд Ай Ті» отримати сумнівних тендерів на понад 4 мільйони гривень. Щоправда, не все пішло за планом і компанія потрапила під розслідування у шахрайстві.

А ще помічника Юрія Здебського - Ігоря Гармашова - затримали і судитимуть за державну зраду. Він, до речі, не лише був помічником, а й виступав у комітеті з питань нацбезпеки та отримував від Здебського чутливу інформацію, що належить до державної таємниці, яку, за матеріалами слідства, передавав її до Москви.

Ось такий «нардеп-патріот» із таким помічником опікується у нас національною безпекою... Олександр Федієнко теж персона непересічна.

У своїй фінансовій діяльності він тісно пов'язаний із бізнесом у РФ. Володів виробником молочної продукції «Галактон» (йому належали 100% акцій компанії), 95% якої наразі належать «Данон росія», що була націоналізована владою Путіна торік.

Свого часу зареєстрував ТОВ «Рапіра», яке виробляло модель Rapira R2-AP1-F2 (це радіомаршрутизатори мобільного зв'язку) для НВО «Рапіра», оборонного підприємства рф.

Коли в листопаді 2023 року голову Держспецзв'язку Юрія Щиголя запідозрили в розкраданні 62 мільйонів гривень, Федієнко разом із нардепом Михайлом Крячком просили дозволу взяти Юрія на поруки. Така турбота про голову Держспецзв'язку, мабуть, викликана тим, що Федієнко просуває законопроєкт № 8087, який розширює повноваження державної служби настільки, що ставить її вищою за Генштаб і Міноборони.

Чи варто говорити, наскільки небезпечним під час війни буде існування служби Держспецзв'язку - монстра з майже необмеженими повноваженнями і з корупціонером у кріслі керівника?

Однак головною діяльністю тріо Безугла-Федієнко-Здебський є банальне заробляння на тендерах військового бюджету, чому вельми сприяла посада Безуглої.

У фахових колах переконані, що саме ці троє є лобістами компанії ТОВ «СЕЕ», яка за минулі роки отримала тендерів на 4 мільярди гривень. З боку Генштабу їм допомагали генерал-майор Володимир Коваль, заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил України, та Віктор Назаров, який до 2019 року був першим заступником начальника Головного оперативного управління Генерального штабу ЗС України.

За деякими ознаками, саме Коваль сприяв перемогам на тендерах ТОВ «СЕЕ». А Назаров свого часу допоміг із просуванням системи «Дзвін-АС», яка мала стати автоматизованою системою центру оперативного керівництва Збройними силами України. Однак за 4 роки розробки і понад 600 мільйонів гривень витрат, так і не запрацювала, про що робив розслідування Бігус.Інфо. Угода йшла через компанію «Еверест Лімітед», яка й отримувала бюджетні кошти.

Завдяки скандалам та оприлюдненню інформації, Федієнку, Здебському та Безуглій неофіційно заборонили брати участь у будь-яких подальших тендерах, а близькі до них компанії відсторонили. Це було на рівні керівництва ЗСУ. А через два дні після такого рішення Мар'яна Безугла зважилася на публічну критику Генштабу ЗСУ і Валерія Залужного особисто.

Не сумніваюся, що в цій схемі Мар'яна спробувала використати власну публічну позицію, щоб натиснути на Генштаб і повернутися з партнерами на грошові потоки. Однак відчайдушний план не спрацював.

Мар'яну Безуглу змістили з посади заступника комітету з безпеки ВР, і вона оголосила про вихід із партії та фракції «Слуга народу». Тобто, образилася, що не вийшло за рахунок скандального наїзду покерувати Генштабом і Міноборони. Сам же Юрій Здебський залишається у складі комітету з національної безпеки. Мабуть, разом з Олександром Федієнком підберуть собі іншого публічного партнера/партнерку і продовжать пошук шляхів участі в нечесних тендерах.

Чи піде це на користь Україні, яка дає відсіч повномасштабній агресії - питання риторичне...

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Я сам із російськомовної родини": Слава Дьомін розповів, чому спілкувався зі Спартаком Субботою та Анною Алхім

неділя, 16 червень 2024, 19:16

Український ведучий та інтерв'юер Слава Дьомін, який потрапив під хвилю хейту, пояснив, навіщо спілкувався з сумнівним "психологом" Спартаком Субботою та блогеркою Анною Алхім. Славу критикували через те, що він тягне у медіапростір дещо дивних героїв....

"Страх я подолав, боявся лише спочатку": Як український священик очолив опір в окупації

неділя, 16 червень 2024, 18:54

Священнослужитель разом з однодумцями під час окупації здійснювали акти опору росіянам. Український священник Андрій із ПЦУ очолив підпільний опір, коли росіяни окупували його населений пункт. Неймовірну історію спротиву розповідає The Тelegraph, перед...