Українські військові на Харківському напрямку зіткнулися з гострим дефіцитом систем скидання боєприпасів для безпілотників, виробництво критично не встигає за потребами. Про це в інтерв'ю "Фокусу" розповів Юрій Абдула, власник майстерні, що виготовляє такі пристрої, передають Патріоти України.
За його словами, скидати боєприпаси з дронів - це досить ефективна тактика, набагато краща, ніж просто обстріл позицій противника наосліп. На початку повномасштабної війни в Україні було багато майстерень, які робили системи скидання для дронів, але зараз більшість із них переключилися на виготовлення FPV-дронів типу "камікадзе".
Як розповідає Абдула, оскільки Харківський напрямок тривалий час був відносно спокійним, то й великої потреби в дронах і системах скидання до них тут не було. Однак із травневим вторгненням росіян на Харківщину тут різко утворилася велика потреба в такій зброї.
"У Харківській області діє лише одна наша майстерня, яка здатна забезпечувати цей напрямок. Раніше ми десь на 10% забезпечували цими системами потреби всього фронту, а тепер мусимо - всю Харківську область. Це Сумський, Охтирський, Білгородський напрямок і багато інших. Ми повинні їх забезпечити при тому, що не припиняємо забезпечення східних напрямків. Для однієї майстерні - це як цунамі", - пояснив Юрій Абдула.
Майстерня Юрія на день віддає військовим близько 300 систем скидання, хоча потреби фронту загалом становлять близько 1000 одиниць на добу.
Іван Тимочко, голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ в етері телеканалу "Еспресо" зазначив, що на тривалість війни вплине низка чинників, які вже формуються але приховані для більшості за "туманом війни", передають Патріоти України. "Бачимо, на ...
Бійці 49-го окремого штурмового батальйону «Карпатська Січ» взяли в полон громадянина Сенегалу. Іноземець був у шоці та довго плакав. Він пояснив, що просто хотів до Європи, а потрапив на війну. Про це йдеться у сюжеті Telegraf UA, передають Патріоти У...