"Борщагівка виглядала значно суворіше, ніж Троєщина": Блогер зі США розповів, як шукав найнебезпечніший район Києва

Жителі Троєщини впевнені, що на Борщагівці набагато небезпечніше, ніж у них.

"У США мене часто запитують, чому я вирішив жити в такому небезпечному місці, як Київ. Заради відповіді спробував знайти найкримінальніший район міста. І от що вийшло. Під час подорожей до США або країн Західної Європи мене нерідко запитують, чому я вирішив жити в такому небезпечному місці, як Україна", - пише Пітер Сантенелло на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:

"Щиро кажучи, якщо читати тільки новини й газетні передовиці, Україна не створює гарного враження. Війна, корупція, політична боротьба, революція. На жаль, це те, що відомо про цю країну багатьом жителям планети. І так, подібне дійсно існує. Але, як ми з вами знаємо, це ще не вся правда.

Коли я ріс у Америці, про Радянський Союз торочили лише одну річ: він поганий і небезпечний. У дитинстві я був бунтарем, тому в 11 років попросив на Різдво книгу про СРСР. Не тому, що знав, чим є радянський простір, — мене вчили його боятися, а значить, він мені вже подобався. Такою вже я був дитиною.

І ось через багато років, уже в 2019-му, в США й Західній Європі продовжують вважати незалежну Україну небезпечним місцем. Під цим можна розуміти різні речі. І тут є свої загрози. Втім, як і в інших країнах. Але давайте поговоримо про небезпечні райони Києва.

Звісно, українська столиця не застрахована від злочинів, що трапляються у більшості великих міст. І тут теж відбувається чимало жахливого. Але я ще жодного разу не почувався у небезпеці, гуляючи Києвом.

Через це декілька тижнів тому я поставив собі за мету зняти відео про найкримінальніший район Києва, щоб показати іноземцям, як все виглядає насправді. Хоча здебільшого, звісно, аби відповісти на запитання, яке мені постійно ставлять в інших країнах.

Отже, я опублікував у Фейсбуці прохання до українців допомогти визначити найкримінальніший район столиці. І більшість називала Троєщину. Я бував у багатьох країнах і бачив майже всі великі американські міста. У кожному з них — в Чикаго, Сан-Франциско або Новому Орлеані — є райони, де ніхто не жадав би опинитися. Райони, що викликають тривожне враження. Райони, де в межах кількох кварталів ситуація кардинально змінюється від спокійної до загрозливої. Райони, що виглядають небезпечними навіть у найясніший день. Із ними і порівнював.

Отже, я викликав Uber і вирушив на лівий берег. Коли вийшов із авто в центрі Троєщини, стояла гарна сонячна погода. Я озирнувся. Діти гралися, підлітки каталися на скейтборді, молоді мами прогулювалися з візочками — парк, в якому я опинився, був вельми приємним. Я походив у пошуках збіговиська хуліганів, однак нічого не знайшов. Мені сказали, що вночі на вулиці виходять гопники, але й їх відшукати не вдалося. Ймовірно, опівдні вони ще сплять.

Почуваючись розчарованим, я запитав у мешканців Троєщини, який район Києва вони вважають найнебезпечнішим. Усі троєщинці відповіли в один голос: Борщагівку. Розпрощавшись із Троєщиною, я вирушив на протилежний кінець міста з надією зняти цікавіше відео там.

На перший погляд Борщагівка виглядала значно суворіше, ніж Троєщина. Дещо пошарпаніша, багатолюдніша й, з огляду на все, небезпечніша. Мені здалося, що я отримав вірні відомості й прийняв правильне рішення.

Пройшовшись, як і очікував, зіткнувся з місцевою мафією — бабусями, які зібралися на лавочці біля під'їзду багатоповерхівки. Запитав їх, де в цьому районі найнебезпечніше місце, і вони вказали на величезну яму, вириту посеред вулиці комунальними службами. Поцікавився у місцевих хлопчаків, де тут небезпека, і вони, сміючись, відповіли, що знають дуже небезпечних дівчат. Учасниці пікніка в парку назвали небезпечними себе, глузливо посміхаючись і розпиваючи горілку. А компанія чоловіків заявила, що я помилився районом і, якщо хочу знайти по-справжньому небезпечне місце, маю вирушити на Троєщину.

Я зрозумів, що між двома цими районами йде суперництво. Мені ще кілька разів порадили вирушити за небезпеками на Троєщину, але коли я був на Троєщині, всі запевняли, що потрібно їхати на Борщагівку. Я походив дворами й парками, але так і не відчув тієї напруги, яка відчувається у небезпечних районах багатьох західних міст.

Так, вночі ситуація, можливо, інша, і я певен, що юрби гопників виходять на вулиці й грабують людей або напиваються і нападають на нещасних жертв. Але настільки бандитського району, як ті, де проходиш навшпиньки з тремтячими руками, мені знайти так і не вдалося.

На мій погляд, це крута особливість Києва. Тут немає по-справжньому небезпечних районів. І хоча певні загрози існують, маю сказати, що проти західних мегаполісів гуляти Києвом значно спокійніше — без ризику перейти вулицю й опинитися там, де ви гарантовано почуватиметеся у небезпеці".

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Хіти тижня. "Кем будет работать Зеленский в офисе Ермака", - аналітик

вівторок, 18 лютий 2020, 15:30

Якщо Єрмак спробує взяти на себе і зовнішню політику, і внутрішню, то не уникнути розмов про те, що Зеленський працює президентом в офісі Єрмака. "Главными событиями 11 февраля стали указы Владимира Зеленского об увольнении Андрея Богдана с должности р...

"Кремль не просто деморализует Украину, причем речь идет не только про армию, но и общество, и катализирует хаотизацию настроений", - Злий Одесит про загострення на Донбасі

вівторок, 18 лютий 2020, 14:25

"Итак, сегодня утром оккупанты атаковали позиции ВСУ вблизи населенных пунктов Новотошковское, Орехово, Крымское, Хутор Вольный. В ходе боестолкновения украинские военные понесли потери, но наступление оккупационных подразделений захлебнулось, и они бе...